Під парламентом вимагали відкритого конкурсу на посаду генпрокурора

Близько сотні активістів вийшли під стіни парламенту, вимагаючи від депутатів ухвалити законопроект, який запровадив би  відкритий конкурс Генерального прокурора України.

Учасники протесту тримали плакати з гаслами "Вимагаємо створення прозорої комісії з обрання Генпрокурора!", "Ми проти "любого друга" Порошенка в якості Генпрокурора!", "Друзів Президента не пропонувати на Генпрокурора!", "Пане Президент, будь ласка, не допустить ґвалтування Конституції та Законів України".

_DSC1582_DSC1577_DSC1570_DSC1497_DSC1475_DSC1467_DSC1463_DSC1459_DSC1456

Голова парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв каже, що новий уряд складається з людей, які голосували за закони 16 січня, що встановлювали в Україні диктатуру.

_DSC1522"Основний ворог - у  середині країни. Він у Києві. Він називається клептократією. Він нищить українську Службу безпеки, командування Збройних сил України, українське правосуддя. Він нищить все, що було досягненням Євромайдану", - каже Єгор Соболєв.

Депутат наголошує, що українці мають об'єднуватись задля боротьби з корупцією та задля впровадження реформ.

"Ми маємо збирати якомога більше людей. 100-200 людей їх не налякають. 100-200 тисяч зроблять з ними все, що треба з ними зробити. Тому треба говорити зі знайомими, говорити з друзями, говорити з колегами “Піднімайся, Євромайдан. Українська незалежність знову в небезпеці", - каже він.

Єгор Соболєв наголосив, що немає жодних шансів, що Петро Порошенко знову не запропонує свого друга на посаду генпрокурора, як і жодних шансів, що його "друг" запрацює по-новому.

За словами голови ради Громадського люстраційного комітету Олександри Дрік, люстрація прибрала щонайменше кілька тисяч високопосадових клептократів системи Януковича, але на їхнє місце дуже швидко прийшли високопосадові клептократи такої ж системи Порошенка.

_DSC1560"З ними реформувати правоохоронні органи і суди неможливо. А без правоохоронних органів і судів системи не змінити. Завдання суспільства пробити хоча б одну щілину в одному ключовому відомстві, куди можна провести незалежну людину, яка насправді почне карати корупціонерів, а не просто забороняти їм доступ до влади. Ми прекрасно розуміємо, що цією ключовою посадою має бути генпрокурор. Саме тому активісти вимагають від Верховної Ради ухвалення законопроекту, який дозволить обрати незалежного генпрокурора незалежною комісією. Без цього на цю посаду прийде черговий друг президента. А як показує досвід попереднього друга президента, це призводить до покривання корупціонерів", - каже Олександра Дрік.

Під Верховною Радою активісти вимагали відкликати законопроект №2098 і зареєструвати та ухвалити вже розроблений альтернативний документ.

"Півроку був зареєстрований законопроект №2098 про обрання незалежного генерального прокурора комісією, яка обрана серед представників громадськості, в тому числі. Але цей законопроект застряг, як і багато інших законопроектів, у парламенті. Його зареєстрували після звільнення Яреми. А після того, як звільнили Віктора Шокіна, стало зрозуміло, що ця епопея триватиме постійно, поки не буде призначено процедуру обрання Генерального прокурора", - каже Олександра Дрік.

Альтернативний документ пропонує створення конкурсної комісії, до якої будуть входити представники громадськості. Комісія обиратиме кандидатів на посаду Генерального прокурора. Цей список кандидатів передаватиметься потім президенту задля призначення генерального прокурора за погодженням Верховної Ради.

"За Конституцією, президент призначає за погодженням з Верховною Радою. Але там не написано, хто має обирати цього Генерального прокурора, щоб далі передати президенту, який має погодити з Верховною Радою", - каже Олександра Дрік.

"Я дуже сумніваюсь, що за умови наявності такого закону президент буде ігнорувати результати цього конкурсу", - додає вона.

За словами Єгора Соболєва, якщо ми досягнемо відкритого конкурсу на очах громадян, то українці матимуть шанс отримати незалежного генпрокурора.

"Справді сильний Генпрокурор означає негайне ув’язнення лідерів сепаратистів, це означає негайне ув’язнення лідерів корупції, це означає негайне ув’язнення тих, хто нам ще за Євромайдан не відповів", – підкреслив депутат.

Микола Мирний, для "Ні корупції!"