ГПУ вкотре порушила закон у справі мера Вишгорода – Ситник

О.Момот. Фото зі сторінки 2000.ua

О.Момот. Фото зі сторінки 2000.ua

Генеральна прокуратура України не повинна займатися справою мера Вишгорода Олексія Момота, оскільки вона знаходиться у підслідності Національного антикорупційного бюро, зазначив директор НАБУ Артем Ситник.

"З приводу мера Вишгорода можу зазначити, що Генеральна прокуратура України вкотре порушила закон і почала розслідування справи, яка підслідна Національному антикорупційному бюро України. Ми неодноразово вказували на неприпустимість таких випадків, але, на жаль, ГПУ до нас не прислухається. Це черговий раз переконує мене в необхідності створення спеціалізованої антикорупційної прокуратури, без якої навіть наших перших результатів не було б", – сказав він під час інтернет-конференції в Києві 19 квітня 2016 року.

“Інтерфакс-Україна”

Довідка “Ні корупції!”

Як повідомила прес-служба народного депутата України від партії “Воля” Юрія Дерев’янка, так звана справа мера Вишгорода Олексія Момота, звинуваченого у величезному хабарі, повністю сфальшована.

Дерев’янко також заявив, що, згідно з чинним законодавством, заборонено прокуратурі, СБУ чи поліції розслідувати справи, якщо сума хабара вище, ніж 500 мінімальних зарплат.

Вони свідомо продовжують це робити, не передаючи справу в НАБУ“, – сказав Дерев’янко.

Як раніше інформував “Ні корупції!”, Служба безпеки України повідомила, що спільно з органами прокуратури затримала на хабарі міського голову Вишгорода, який, за інформацією спецслужби, вимагав 1 мільйон євро від представника однієї з будівельних компаній за нерозірвання договору на оренду земельної ділянки та нестворення перепон під час забудови мікрорайону.

Пізніше з’явилася інформація про те, що 14 квітня співробітники Служби безпеки України і прокуратури Київської області затримали мера Вишгорода Олексія Момота нібито за вимогу у забудовника хабара в розмірі 300 тисяч євро.