Чиновники “Укрпошти” вкрали 20 мільйонів

Фото зі сторінки LB.ua

Фото зі сторінки LB.ua

Під час обшуків у п’яти містах України співробітники спецслужби вилучили документацію та електронні носії з доказами організації корупційного механізму та завданих економічних збитків в особливо великих розмірах державному підприємству “Укрпошта”.

Корупційну схему організували два керівники регіональних та очільник однієї з центральних дирекцій підприємства, “заробляючи” на корпоративних клієнтах "Укрпошти".

Чиновники зареєстрували фірму-прокладку, через яку приймали платежі кількох великих комерційних структур, але до держпідприємства надходило лише 10% від сплаченої підприємцями суми.

Правоохоронці встановили, що через дії посадовців "Укрпошта" недоотримала понад двадцять мільйонів гривень за розсилку кореспонденції. Відкрито кримінальне провадження за ст.364 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до розкрадання грошей "Укрпошти".

Прес-центр СБУ

Довідка “Ні корупції!”

В період сучасних техгнологій “Укрпошта” вже давно себе зжила і перетворилася на корупційну годівницю. Про це ми повідомляли в публікації “ЗМІ розповідають, як оточення Гройсмана намагається зберегти контроль над “Укрпоштою”.

Як повідомляв журналНовое время“, з грудня 2014-го “Укрпошту”, яка генерує мільярди, очолює Ігор Ткачук – людина без економічної освіти і серйозного управлінського досвіду в бізнесі. Але при цьому він – член вінницького лобі, до якого належить спікер Ради (нині – прем'єр-міністр України Володимир Гройсман - Ред.), в минулому мер Вінниці, і низка депутатівЗазначається, що Ткачук – сам вінничанин і мав спільні справи з Гройсманом ще в той час, коли обидва були бізнесменами.

Формально Ткачук цілком може санкціонувати знижки своїм клієнтам: в “Укрпошти” є право надавати їх в розмірі до 15%. І контролю над такими знижками немає: в компанії ніхто не знає точного грошового і товарного обігу, зазначало видання.

Як повідомляло радіо “Свобода”, державне підприємство “Укрпошта” за період із літа 2014 до вересня 2015 року зазнало 95 мільйонів гривень збитків через корупційні дії його окремих підрозділів і керівників. Про це заявляв сам Ігор Ткачук, на той час – виконувач обов’язків директора “Укрпошти”, посилаючись на результати проведеного службового розслідування.

За словами Ткачука, Служба безпеки і Генеральна прокуратура України відкрили кілька кримінальних проваджень щодо ймовірної корупції в “Укрпошті”. Також на підприємстві проводять службові перевірки і внутрішні розслідування стосовно керівників обласних дирекцій компаніїї.

Раніше програма “Схеми” – спільний проект радіо “Свобода” і “Першого суспільного” –повідомила про зловживання керівництва державного підприємства “Укрпошта”, зокрема, діяльність на користь зацікавлених фізичних і юридичних осіб, через яких саме підприємство зазнавало збитків.

Після оприлюднення журналістського розслідування “Укрпошта” назвала опубліковану інформацію “недостовірною, викривленою та такою, що не відповідає дійсності”.