Суд вимагає знести багатоквартирний самобуд в Обухові

 Перша черга ЖК Comfort House була заселена три роки тому. Фото “Новое время”


Перша черга ЖК Comfort House була заселена три роки тому. Фото “Новое время

Київський окружний адміністративний суд задовольнив вимоги Держархбудінспекції та постановив знести об’єкт самочинного будівництва – багатоквартирний житловий будинок у місті Обухів Київської області по вулиці Київська, 128.

Як повідомляє сайт Державної архітектурно-будівельної нспекції, у квітні 2014 року Інспекція у Київській області під час позапланової перевірки виявила, що будинок за вказаною адресою будується самочинно.

Замовнику неодноразово надавались приписи з вимогою усунення порушень містобудівного законодавства, проте, вони були проігноровані.

Держархбудінспекція звернулась до Київського окружного адміністративного суду з вимогою знести самобуд. Суд частково задовольнив вимоги Інспекції та постановив знести самочинне будівництво.

Держархбудінспекція

Довідка “Ні корупції!”

Як інформує “Новое время”, за вищезгаданою адресою в Обухові будують житловий комплекс Comfort House. Перша черга будівництва була здана й заселена ще 2013 року, друга черга збудована в першому кварталі 2016 року, зведення третьої черги мали завершити у другому кварталі.

Як повідомляв “Ні корупції!”, нещодавно юристи громадської організації “Стоп корупції” повідомили прокуратуру Київської області про факти грубого порушення містобудівного та земельного законодавства у селі Юрівка Києво-Святошинського району. За даними правників, у селі на вулиці Васильківській стоять незаконно збудовані п’ять 2-3 поверхових будинків з господарськими спорудами. Будівлі звели на самовільно захоплених земельних ділянках, зазначають юристи.

Вказані будівлі споруджені без будь-яких дозвільних документів від Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Загалом забудовано та обнесено парканом 2 гектари землі. Відсутність прав на наділи підтверджує публічна кадастрова карта України“, – йдеться у документі.

Окрім того, на будинки не отримували містобудівні умови та обмеження від РДА, уточнюють юристи. Однак це не заважає власникам маєтків, особи яких не встановлені, жити в будинках та навіть виставляти нерухомість на продаж.

Юристи “Стоп корупції” звернулися до прокурора Київської області Євгена Бондаренка з проханням вивчити ситуацію та притягти винних до кримінальної відповідальності.