НАБУ допитає одеського суддю-корупціонера Меденцева

SUDНа сайті Національного антикорупційного бюро України з'явилася інформація про те, що 18 квітня на допит у Київ викликаний суддя Одеського господарського суду Павло Меденцев, який ще 2014 року був спійманий на хабарі.

Одеському судді інкримінують частину 4 статті 368 КК України – отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище. Допит має провести старший слідчий НАБУ Дмитро Давидчук.

Два роки тому Меденцев був затриманий на місці злочину співробітниками Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України спільно з представниками Генпрокуратури. Тоді його підозрювали у вимаганні 570 тисяч гривень неправомірної вигоди. Затримали одеського суддю при одержанні одного з трьох траншей хабара, який він вимагав від одного з приватних підприємств.

Правоохоронці задокументували факт отримання неправомірної вигоди. Тоді про гучне затримання повідомив міністр МВС Арсен Аваков. Було відкрито кримінальне провадження за частиною 5 статті 368 (одержання неправомірної вигоди посадовою особою). Санкції передбачають позбавлення волі строком від 8 до 12 років з конфіскацією майна. Але, вочевидь, справа “застопорилася”, оскільки зараз Меденцев все ще виконує функції одного із суддів Господарського суду Одеської області, про що свідчать і відкриті дані в Інтернет.

MEDENZEV-SKRIN

У липні 2015 року Верховна Рада України дала згоду на затримання хабарника.

POVISTKA-MEDENZEV-1Чому справа ще тоді не отримала свого логічного завершення, ми, можливо, дізнаємося після відповіді на запит “Ні корупції!” до Генпрокуратури. Втім, відповідь, навевно, полягає в тому, що Меденцев – син екс-прокурора Одеси та заступника прокурора Одеської області, колишнього директора коледжу при Національному університеті "Одеська юридична академія". Саме в цьому закладі, створеному одіозним нардепом Сергієм Ківаловим, і захищав колись дисертацію Павло Меденцев.

Одеський судя-корупціонер відомий і винесеними скандальними рішеннями. Так, він визнав законною забудову майже гектара землі в "Отраді" – елітному районі Одеси, а також стягненням з міста 321 мільйона гривень на користь ТОВ "Інфоксводоканалу" в якості відшкодування збитків компанії, які виникли в 2008-2010 роках.

За матеріалами НАБУ й ЗМІ