Мера Вишгорода взяли під варту. Можлива застава у 5 мільйонів

Печерський суд Києва задовольнив клопотання прокуратури Київської області про обрання запобіжного заходу меру Вишгорода Олексію Момоту, якого підозрюють у вимаганні та отриманні хабара, у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 5 мільйнів гривень.

Клопотання прокуратури Київської області задовольнити, застосувати до Момота Олексія запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 12 червня 2016 року”, – сказала слідча суддя Світлана Смик.

Разом з тим, як альтернативний запобіжний захід, суд визначив можливість внесення застави в розмірі 5 мільйонів гривень. Прихильники мера Вишгорода відреагували на судове рішення вигуками: “Ганьба!” Сам Момот запевняє, що таких грошей у нього немає.

В ході засідання суд долучив на прохання захисту мера фото, роздруковані з сайту прокуратури Київської області, з зображенням затримання Момота.

З того, як скомпоновані ці фото, складається враження нібито мене затримано в кабінеті і там були вилучені якісь кошти”, – сказав підозрюваний. При цьому його адвокат зазначив, що даний доказ свідчить про “спотворення правоохоронними органами інформації про затримання мера Вишгорода”.

Наш підзахисний ці кошти в руки не отримував”,– зазначив захисник. Він додав, що фотографії зроблені в різних містах – Вишгороді та Києві.

За матеріалами NBnews і ТСН

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, Служба безпеки України спільно з прокуратурою затримала на хабарі міського голову одного Вишгорода, який, за інформацією СБУ, вимагав 1 мільйон євро від представника однієї з будівельних компаній за нерозірвання договору на оренду земельної ділянки та нестворення перепон під час забудови мікрорайону.

Пізніше з’явилася інформація про те, що 14 квітня співробітники Служби безпеки України і прокуратури Київської області затримали мера Вишгорода Олексія Момота нібито за вимогу у забудовника хабара в розмірі 300 тисяч євро.

"Чотирьох посередників мера правоохоронці затримали в центрі Києва, коли вони перераховували в відділенні одного з банків першу частину хабара в розмірі 200 тисяч євро”, – йшлося у повідомленні спецслужби.

За даними обласної Київської прокуратури, мер Вишгорода вимагав гроші за надання дозвільної документації на будівництво та підключення до будинків комунікацій. Також він нібито обіцяв, що активісти не будуть влаштовувати акції протесту перед будівельним майданчиком.

Під час судового засідання 15 квітня мер заявив про свою невинуватість. Він вважає суд над ним спровокованим. На його думку, причиною затримання стала його діяльність щодо повернення у власність міста землі, зокрема, на Київському морі, інформувало видання NBnews.

Водночас прихильники мера вже в день його затримання розпочали гучну акцію на підтримку Момота.

Один із захисників О.Момота. Фото Фейсбук

Один із захисників О.Момота. Фото Фейсбук

Окрім того, сьогодні, 18 квітня 2016 року, на сторінці мера Вишгорода у Фейсбук з’явилося повідомлення від імені “Вишгородського міського віче” на підтримку “незаконно заарештованого мера Вишгорода”.

Зкрема, в тексті говориться про те, що “громада” постановила “звернутися до Президента України з вимогою взяти цю справу під особистий контрол; висловити недовіру прокурору Київської області, під чиїм кришуванням відбувається фальсифікація справи; вимагати у Генеральної Прокуратури України почати дотримуватися існуючого законодавства та передати справу мера до НАБУ, яке, як ми сподіваємося, не можна купити; доручити Вишгородскій міській та районній Радам зібратися в понеділок (18 квітня 2016 року – ред.) на спільне позачергове засідання та прийняти відповідне звернення до Президента і Генеральної прокуратури”.