ГПУ запевняє: у “справі Каська” немає помсти

В.Касько. Фото 24 daily.net

В.Касько. Фото 24 daily.net

Виконуючий обов'язки генпрокурора Юрій Севрук в інтерв'ю “Українським новинам” заявив, що, розслідуючи кримінальне провадження щодо службового житла колишнього заступника генпрокурора Віталія Каська, ГПУ не керувалася    міркуваннями “помсти”.

Ніякої помсти немає. Давайте повернемося до витоків кримінального провадження. Віталій Вікторович подавав свої документи на участь у конкурсі на посаду спеціалізованого антикорупційного прокурора. Щодо всіх кандидатів проводилися перевірки щодо майна, за це відповідав активіст від громадськості Віталій Шабунін, і у нього не було жодних заперечень щодо майна Каська. Але, під час самої співбесіди, я особисто запитав Віталія Каська: по декларації у вас зарплата менша, ніж була в прокуратурі. Як вам вдалося накопичити в такому випадку на трикімнатну квартиру? Він відповів, що квартиру отримав від Генеральної прокуратури. Це викликало подив, так як у мене була інформація про те, що в 2002 році він отримав однокімнатну квартиру”,– розповів Севрук

Він також повідомив, що у Каська “на той момент сім'ї, яка я б дозволяла отримати 3-кімнатну квартиру площею 155 квадратних метрів, не було ніякої”. Саме тому, начебто, справою зацікавилося Національне антикорупційне бюро і перекваліфікувало її, а Генпрокуратура зареєструвала таке провадження за статтею 190 Кримінального кодексу (шахрайство).

Коментуючи ствердження про те, що Касько отримав квартиру не за своєю ініціативою, а з пропозиції ГПУ, Севрук додав:

У мене є список співробітників Генеральної прокуратури, які стоять у черзі на житло. Там стоять у черзі з 98-99 років понад 800 осіб, і чомусь нікому з них ніхто нічого не пропонував… Тому це неправдива інформація Каська”.

"Ні корупції!"

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, колишній Генпрокурор Віктор Шокін до його звільнення добився арешту квартири свого екс-заступника Віталія Каська на бульварі Дружби народів, 14-16 у Києві. Про це свідчила ухвала Печерського райсуду Києва від 22 березня.

За версією слідчих, Касько вчинив шахрайство, надавши недостовірну інформацію про відсутність постійного житла у Києві і, завищивши фактичну кількість членів сім’ї  у 2010-2014 роках, незаконно заволодів квартирою у столиці.

Сам Касько ці звинувачення відкидає, стверджуючи, що отримав квартиру законно.

Як ми повідомляли, заступник генерального прокурора Віталій Касько, який вирішив звільнитися з Генеральної прокуратури України, 15 лютого 2016 року на брифінгу в Києві заявив, що в ГПУ панує корупція та кругова порука, а ключові посади обіймають послідовники колишнього генерального прокурора Віктора Пшонки.

“Ні корупції!” також інфомував, що В.Касько 13 квітня 2016 року заявив представникам ЗМІ про плани Генпрокуратури подати клопотання до Печерського суду Києва про його досудовий арешт. Про це він сказав після допиту в прокуратурі.

Єдиною метою сьогоднішнього виклику… було вручення клопотання про взяття під варту“, – сказав Касько журналістам після допиту.

Генеральна прокуратура викликала Віталія Каська як підозрюваного у справі про шахрайство та підроблення документів. Сам він заявив, що повідомлення про підозру йому не вручали.

Давід Сакварелідзе та Віталій Касько, які працювали заступниками генпрокурора, заявляють про помсту з боку прокуратури.