ГПУ перевіряє “Центр протидії корупції” та Одеську ОДА

ZENTRГенеральна прокуратура України продовжує розслідувати витрачання 2 мільйонів і 200 тисяч доларів США, начебто отриманих "Центром протидії корупції" та Одеською облдержадміністрацією від іноземних донорів у рамках реформи прокуратури. Як повідомив в інтерв'ю "Українським новинам" виконуючий обов’язки генпрокурора Юрій Севрук, ГПУ має інформацію, що саме Одеська ОДА та неурядова організація “Центр протидії корупції” отримали ці гроші.

До нас надійшло звернення від народних депутатів з проханням перевірити, куди поділися гроші, які виділялися на реформування. Щодо суми в 200 тисяч доларів, то вона з'явилася в серпні 2015 року та її озвучив на той момент заступник генерального прокурора Давид Сакварелідзе, коли готувалися до проведення тестування на конкурсі в місцеві прокуратури... Після того, як пройшов конкурс, в ЗМІ періодично з'являлася інформація про те, що прокуратура неналежним чином використала кошти. Тоді і надійшло звернення народних депутатів”, – повідомив Севрук.

За його інформацією, зараз проводяться слідчі дії. Як він стверджує, один з реципієнтів грошей в рамках реформи кримінальної юстиції – "Центр протидії корупції", а другий – Одеська облдержадміністрація.

Що стосується Генпрокуратури, то за словами Севрука, там ніяких грошей не отримували і він сам з цього приводу не підписував ніяких документів і нікому не давав такого дозволу.

Для того, щоб не було огульних звинувачень Генпрокуратури, ми повинні розібратися - скільки коштів було виділено і як вони були витрачені. Якщо порушень не було, кримінальне провадження буде закрито. Якщо були, то винні мають понести відповідальність”, – сказав він.

За поясненням Севрука, ГПУ отримала доступ до документів, зараз вони аналізуються. Про підозру нікому не повідомлялося.

ВІдповідаючи на питання про те, скільки конкретно коштів отримав "Центр протидії корупції", в.о. гепрокурора сказав: “Мені не доповідали, скільки вони отримали за документами. Але я знаю, що там пройшли значні суми”.

Він також інформував, що під час розслідування ніхто не допитував посла США Джеффрі Пайєтта.

Безумовно, людину, у якої є дипломатичний імунітет, доставити і допитати неможливо. Напевно, для отримання інформації слідчі звернуться до посольства США, але допитувати посла ніхто не буде”, - пояснив Севрук.

“Ні корупції!”

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, авторитетна міжнародна антикорупційна організація Transparency International звернулася із закликом до Генеральної прокуратури України і президента Петра Порошенка припинити тиск на членів громадської організації “Центр протидії корупції” (ЦПК).

Цивілізованість та відкритість органів влади багато в чому вимірюється тим, як вони реагують на критику з боку громадськості. У тоталітарних державах незалежні організації одразу оголошуються “іноземними агентами”, а їх керівництво та активісти піддаються репресіям. Тоді як у країнах розвиненої демократії аргументована критика з боку громадськості стає для органів влади приводом для вдосконалення, початком конструктивного діалогу щодо гострих питань розвитку держави і суспільства”, – йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті “Transparency International Україна”.

Transparency International оцінює це як тиск та залякування однієї з найефективніших громадських організацій у сфері боротьби з корупцією, яка ніколи не боялася висвітлювати реальний стан у прокуратурі, зокрема, говорити про вихолощення реформи цієї структури та фактичний провал її роботи щодо повернення активів представників режиму Януковича, нажитих корупційним шляхом, йдеться у заяві.

"Ні корупції!" інформував, що Печерський суд Києва надав слідчим Генпрокуратури доступ із правом вилучення речей і документів “Центру протидії корупції“, а також документів, які становлять банківську таємницю.

Відповідні ухвали, видані судом в один день – 22 березня 2016 року, з’явилася в Єдиному реєстрі судових рішень.

“Центр протидії корупції” назвав таке кримінальне провадження приводом втрутитися та заблокувати роботу громадської організації, заарештувати її рахунки та почати кримінальне переслідування її співробітників, які публічно критикують роботу керівництва Генпрокуратури України.