Директор сільгосппідприємства на Черкащині украв у держави 2,6 мільйона гривень

ПДВПротягом двох (2013-2015) років директор сільськогосподарського підприємства Черкаської області перерахував на підконтрольні йому організації 2,6 мільйони гривень.

Фото з сайту volynnews.com

Фото з сайту volynnews.com

Привласнити кошти йому вдалося на зловживанні спеціальним режимом оподаткування.

Відповідно до Податкового кодексу України, сільгоспвиробник мав би використовувати пільговий режим виключно на виробничі потреби, пов’язані з виробництвом сільськогосподарської продукції та поліпшенням основних фондів.

Натомість акумульовані на спеціальному банківському рахунку суми податку на додану вартість - безповоротну фінансову допомогу, - неправомірно перерахували на розрахункові рахунки підприємств, пов’язаних з директором сільськогосподарського товариства (фактично посадовцю належить 99 відсотків їх статутних фондів). Про це повідомила прес-служба ГУ ДФС у Черкаській області.

Відомості про вчинення кримінального правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. За фактом привласнення коштів шляхом зловживання службовим становищем розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст. 191 КК України.

На даний час вживаються заходи для відшкодування завданих державі збитків.

Як повідомляв «Ні корупції»,  у 2015 році через аграріїв з бюджету України «відмито» 21 млрд грн ПДВ. Однак поетапна відміна спецрежиму ПДВ для сільгоспвиробників проблему не вирішить - потрібно міняти систему і верхівку фіскальної служби.