Горіхова мафія дісталася Черкащини

«Злодії, злодії!!!» Таке голосіння розірвало ніч у Кочержинцях. Проте це не була звична «битовуха». Так наприкінці цього четверга пів села на Уманщині у Черкаській області зустрічали людей у формі та масках. Ті незважали, що проти них виступили і літні жінки. Людей штовхали, проти них задіяли сльозогінний газ.

Як тільки посутеніло, до села приїхали до десятка озброєних людей у чорних одностроях. Обличчя закриті масками. Кінцева зупинка – ПП «Екстра натс Україна». Основний профіль підприємства - переробка, чистка грецького горіха.


«Із Запорізької області представники фіскальної служби приїхали з постановою, під якою адреси різних «горішників». Ці адреси їм хтось підкидає, тому що вони приїхали як до приватної особи, а у нас тут за документами узагалі-то фірма. За адресою, у якій помилка була», - розповідає співзасновник підприємства «Екстра натс Україна» Герар Альхасан.

Розбірки тривали усю ніч. «Приїхали наші адвокати, тут такий крик був, о сьомій ранку вони втікали звідси з автоматами і з усім рештою.

Зараз оцінюємо збитки. Не так збитки, а як вони людей побили – наше населення місцеве, яке тут працює, допомагає, вийшли нас підтримати, вони почали їх штовхати, сльозогінним газом почали їх розганяти», - повідомляє Герар про події ночі з 14 на 15 квітня цього року.

«Бандитизм, безчинства просто, гірше, ніж при Януковичу. Приїхав Автомайдан, Самооборона, і завдяки громадськості ми відстояли себе»,- веде далі підприємець.

Розмір прибутків підприємства пан Альхасан не розголошує, втім, зазначає, що  мали достойний оборот, попри те, що кілька останніх років заробили трохи менше, аніж у попередні.

«Працюємо, слава Богу. Ми - єдине підприємство у селі Кочержинці, у нас працюють місцеві, у яких нема ніякої роботи. Вони  (податківці. Ред) приїхала забрати товар. Ну чисте злодійство. Те саме було кілька місяців тому в знайомих. Забрали товар, а потім люди хотіли забрати його назад з відповідними документами, вони цей товар підміняли на жахливий по якості, на майже сміття. Минулого разу була інша податкова», - розповідає Герар.

Підприємець припускає, що фіскали діяли за чиєюсь «наводкою».  Недарма, каже, усе ширше в наш обіг входить поняття «горіхова мафія».


«Люди здобувають легкі гроші. Є проблемне місце у законодавстві - неврегульоване ,з отриманням документів щодо походження сировини. Це не наша проблема. Треба урегулювати цей закон. Вони знають цю прогалину і вдало нею користуються. До цього ж можна причепитися у будь-якому випадку. Коли ми купуємо горіхи у населення, люди повинні давати нам копії паспортів та ідентифікаційні коди. Ніхто цього не буде цього робити», - резюмує Герар.

Зазначимо, горіховому рейдерству на Черкащині передували події на Одещині. Там у справу втрутився голова обласної ОДА Міхеіл Саакашвілі. Про горіхову мафію він згадав у гнівному пості на Фейсбук.

«Як тільки у Одеси відібрали чесного прокурора, горіхова мафія вирішила, що знову настав час для рекету і свавілля.

Сьогодні бандити із Запорізької податкової, за підтримки тітушок з пістолетами і обрізами, без будь-яких документів, серед білого дня, нахабно намагалися вкрасти вантаж з горіхами у одного з підприємців. Вони не врахували одного: доки я тут - старі схеми працювати не будуть! Сьогодні ми врятували конкретно один цей вантаж, але хто знає, скількох бізнесменів такі ж бандити зуміли пограбувати по всій країні! Поки в Україні уряд, який не хоче піклуватися про свій народ, українцям потрібно об'єднатися і самим очистити свою країну від цих паразитів!», - йдеться у повідомленні одеського «губернатора».

Давід Сакварелідзе

З відео, розміщеного поруч, зрозуміло що «чесний прокурор» - це звільнений не так давно Давід Сакварелідзе.

Його місце посів прокурор Микола Стоянов, щодо якого, до речі, 15.04. 2016 р. Президент України Петро Порошенко написав виконуючому обов’язки генпрокурора Юрію Севруку листа.

У ньому йдеться про невідкладну необхідність звільнити прокурора Одещини Миколу Стоянова в порядку люстрації. Президент звернув увагу на неналежне виконання в органах прокуратури вимог Закону “Про очищення влади”.

Катерина Кувіта

Як повідомила активістка київського "АвтоМайданКиїв" Катерина Кувіта, рейдери з Одещини та кочержинські «гості» - одні і ті ж особи. Вони намагалися конфіскувати у місцевих підприємців волоські горіхи.

Варто зазначити, що Катерина Кувіта - активістка АвтоМайданКиїв, одна з учасників та організаторів блокади Криму. Каже, що вона та її колеги тісно спілкуються з кримськими татарами. Саме вони забили на сполох і попросили про допомогу, оскільки, нібито, мають частку у горіховому бізнесі.

На Уманьщині фіскали, за словами Катерини, у супроводі автоматників та з порожніми фурами увечері приїхали на склад горіхів у Кочержинцях.

Повідомили, що їхні дії підкріплені постановою Запорізького суду про вилучення документів.

Втім, вилучати зібралися горіхи, а не вказані у постанові документи та носії інформації. Розбіжності були і в адресі, за якою розташоване кочержинське підприємство, і в його назві.

Як зазначають захисники підприємців, так зване вилучення проводили по закінченню робочого дня, що є грубим порушенням законодавства.

Від рейдерів таки вдалося відбитися аж на ранок. На місце приїхала поліція. Податківці поїхали ні з чим. Кілька місцевих жителів унаслідок інциденту постраждали, у однієї жінки перелом руки, у кількох - отруєння та опіки газом, зазначає Катерина Кувіта.

У місцевій Уманській поліції щодо інциденту небагатослівні. Як повідомила речниця відомства Леся Усенко, 14 квітня 2016 року о 20.00 надійшло два повідомлення з Кочержинець - від фіскалів про перешкоджання у роботі, а також від місцевих жителів  - про беззаконні дії. За даними фактами триває перевірка.

Наступного дня події мали резонанс. Відголоски дійшли до Києва та Запоріжжя.

«Наразі все спокійно. До самого ранку працювали зі слідчо-оперативною групою. Вони досить уважно поставились до ситуації, відібрали купу показів, переформовували все. Вже близько восьмої ранку дзвонили з місцевої прокуратури, сказали, що вони будуть займатись.
В обід нам повідомили, що провадження внесено в ЄРДР по подіях в Умані. Одесити сказали, що по їхніх подіях також є провадження у реєстрі досудових розслідувань», - каже Катерина.

«Вже публічно відреагували народні депутати, в тому числі й члени податкового комітету. Величезний скандал, новий Міністр фінансів уже в курсі. У Запоріжжі активісти збираються проводити акцію щодо люстрації керівника місцевої податкової», - поділилася інформацією активістка.

«Є інформація, що бандити можуть напасти на черговий склад з горіхами в будь-якій області, адже зобов'язання перед замовником не виконано, і вони даремно дві доби катають порожні фури по Україні в спробах віджати горішки.

Просимо народних депутатів звернути увагу на ситуацію. Поки в ГПУ і ДФС фактично безвладдя, по країні гастролюють бандити з корочками податкової міліції і автоматами», - написала Катерина Кувіта у Фейсбук одразу ж після події у Кочержинцях.

Мирослава Станкевич, для "Ні корупції!"