В Ірпені черговий кофлікт через вирубку дерев під забудову

На місці забудови. Фото "СтопКор"

На місці забудови. Фото "СтопКор"

Між забудовниками та місцевими жителями Ірпеня на Київщині назріває черговий конфлікт. В місті обнесли будівельним парканом так званий "Чорний гай". Про це повідомляють журналісти "СтопКору" з місця подій.

"У "Чорному гаю" ростуть столітні дуби. Місцеві жителі впевнені, що дерева підуть під зруб, а на місці зелені розгорнуть чергове будівництво. Обурені ірпінці спробували зламати паркан. На допомогу покликали команду "Стоп корупції". На виклик приїхав наряд поліції", – зазначає журналіст "СтопКору" Артем Лагутенко.

сі дерева були пронумеровані. Виявилося, що забудовник має право спилювати лише 8 дерев. Однак парканом огороджено понад 200 дерев!", – стверджують ірпінці.

У "Стоп корупції" вже з'ясували, що сам факт виділення ділянки і дозвіл спилювати дерева нині розслідує прокуратура.

“СтопКор”

Довідка “Ні корупції!”

Як повідомляло “Громадське радіо” два тижні тому, в Ірпені триває вирубка дерев у центрі міста. Екологічні активісти закликають міську владу зупинитися і навіть подали до суду позов, тому що вважають незаконними дії міськради .

Голова громадського об’єднання “Архітектурна Рада” Ігор Юрчак заявив, що ділянки знищених зелених насаджень перевищують половину гектара, а це підлягає під категорію екологічної небезпеки. Крім того, як стверджує І.Юрчак, перед вирубкою не проводилися громадські слухання щодо її доцільності, а мерія не представила на суд місцевої громади ніякої документації. Саме тому цю вирубку слід вважати протиправною.

Він також зазначив: “Сьогодні в Ірпені узурпована архітектурна діяльність, тому що за останній час – я беру, наприклад, два останніх роки – не було розглянуто жодного проекту містобудівної категорії в рамках громадських обговорень”.

Малюнок kotsubynske.com.ua

Так бачить В.Карплюка kotsubynske.com.ua

Ми бачимо, що проблема незаконних забудов три роки тому була на передостанньому місці (за результатами соцопитувань мешканців Ірпеня, Ворзеля й Гостомеля, – ред.). З приходом до влади Карплюка, який задекларував 67 квартир і має зв’язок із будівельним бізнесом, людей найбільше хвилюють незаконні забудови. Таким чином ця проблема перемістилася з 14 аж на 1 місце. В чому нічого дивного нема, бо всі відчувають, що і Карплюк, і його любі друзі-забудовники пожирають наш життєвий простір”, – говорить депутат Київської облради від “Свободи” Ігор Домбровський.

Як повідомляли ЗМІ, у серпні 2015 року міліція Київської області порушила чотири кримінальні провадження за фактом побиття громадських активістів з Бучі та Ірпеня, які боролися проти забудови лісу.