У скупників вилучили бурштин. Тепер на 7,5 мільйона (відео)

Унікальний камінь вагою більше 2 кілограмів. Фото СБУ

Унікальний камінь вагою більше 2 кілограмів. Фото СБУ

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою та поліцією затримали на Рівненщині  два угруповання скупників нелегально видобутого бурштину, у яких виявлено кілька мішків цінного каменю. "Бізнесмени" підготували на продаж і кілька унікальних зразків.

Першу групу з п’ятьох “старателів” співробітники спецслужби затримали, коли  ті підготували до продажу сто чотири кілограми бурштину, оцінивши його у понад сім мільйонів гривень. Серед каменів було виявлено кілька унікальних екземплярів великих фракцій вагою понад кілограм, а один заважив більш ніж на два кілограми.

Слідчими СБ України відкрито кримінальне провадження за ст. 198 Кримінального кодексу України.

Того ж дня співробітники СБУ при в’їзді до міста Костопіль зупинили мікроавтобус з чотирма мешканцями Сарненського району Рівненщини. Під час огляду авто правоохоронці виявили одинадцять кілограмів бурштину.  Камені вартістю щонайменше у півмільйона гривень ділки везли на продаж.

За обома фактами тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності організаторів незаконного видобутку і збуту бурштину.

Прес-центр СБУ

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, під час зустрічі з представниками медіа 5 квітня 2016 року заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий, представляючи новопризначеного начальника поліції Рівненщини полковника Сергія Князєва, заявив, що привести в області видобуток бурштину до цивілізованого стану можна лише легалізацією цього промислу на законодавчому рівні.

В області зараз працює оперативна група, а найближчим часом питання незаконного видобутку бурштину розглядатиметься у Кабінеті міністрів України та на законодавчому рівні. Для вирішення цієї проблеми необхідна координація дій усіх відповідних структур, а не лише правоохоронних органів”, – зазначив Яровий.

На запитання ЗМІ про введення сил Нацгвардії на територію Рівненської області заступник міністра відповів, що за потреби таке рішення буде прийнято.

Раніше керівник Національної поліції України Хатія Деканоідзе створила оперативний штаб, мета якого – припинити незаконний видобуток бурштину в Україні, захистити права місцевих мешканців і гарантувати їм безпеку.