Сенатор, яка казала Порошенку, що боротьба з корупцією починається з нього, не бачить прогресу

Джін Шагін, сенатор-демократ від штату Нью-Гемпшир

Джін Шагін, сенатор-демократ від штату Нью-Гемпшир

Побороти корупцію та реформувати судову систему – такими є першочергові завдання для новообраного прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, - вважає американська сенаторка від Демократичної партії Джін Шагін.

«Продовжувати реформи щодо верховенства права, судової системи, боротися з корупцією, яка стосується щоденного життя людей. Поки ситуація з корупцією не зміниться, пересічні українці не побачать різниці і не будуть задоволені», - сказала Джін Шагін в інтерв’ю «Голосу Америки».

Джін Шагін була одним із підписантів листа американських сенаторів до президента Порошенка із занепокоєнням через політичну кризу в Україні після звільнення міністра економіки Айвараса Абромавичуса. У жовтні минулого року, коли вона приїжджала до Києва, Шагін закликала тоді країни посилити фінансову підтримку для України. Тепер сенаторка звучить значно обережніше.

«Коли я відвідувала Україну, нам українські лідери казали, що вони бачать справжню зацікавленість у тому, щоб змінити життя людей після революції на Майдані, щоб побороти корупцію, бажання покращити щоденне життя людей. То ж це те, на мою думку, над чим мають продовжувати працювати президент та прем’єр. Насправді, вони не набагато просунулись у питанні боротьби з корупцією, щоб задовольнити потреби пересічних громадян України», - сказала сенаторка від штату Нью-Гемпшир.

Коментуючи війну з Росією, Джін Шагін звернула увагу, що росіяни не лише відмовляються виконувати Мінські угоди, а й перешкоджають Україні їх виконувати.

«Європа повинна продовжити санкції проти Росії, вони (росіяни) абсолютно не слідували зобов’язанням, які взяли, підписавши Мінськ-2. Вони не виконують Мінськ не лише у питанні, що Росія повинна робити, але також перешкоджають Україні виконувати деякі речі, які українці мають зробити. Ми і весь Захід повинні продовжувати тиснути, поки Росія не виконає угоди», - зазначила сенаторка.