Порошенко звільнив головного СБУшного борця з корупцією

ТрепакПрезидент України Петро Порошенко звільнив  Віктора Трепака  з посади першого заступника Голови Служби безпеки України – начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України.

Указ про те кадрове рішення розміщено на офіційному сайті президента. 

Жодної інформації про мотиви чи  причини звільнення в указі, оприлюдненому 14 квітня, немає.

Трепак 1

"Пояснення від президента мають бути", - написав у Фейсбуці Павло Москаленко, який вважає генерала Трепака занадто важливою особою у сфері боротьби з корупцією, аби звільняти його без жодних пояснень.

"Звільнили генерала Трепака -- начальника управління "К" СБУ, що напряму відповідає за боротьбу з корупцією. Того самого генерала, хто особисто забезпечував справу "брильянтових" прокурорів, їхній арешт та обшуки.
Звільнив своїм указом Порошенко.
Чи є знаковим, що указ з'явився саме сьогодні, коли вчора не знайшли прізвище на МОЗ?  15 кандидатів відмовилися від посту міністра охорони здоров'я, самого корупційногенного міністерства! Чи це не знак новому уряду -- не бійтеся виконувати вказівки кононенок та інших смотрящих?

Поки не стверджую, що все саме так страшенно очевидно. Але пояснення від президента мають бути", - вважає Москаленко.

У жовтні 2015 року  Віталій Касько (на той час один із заступників Генпрокурора) називав генерала Трепака серед тих, хто зазнає постійного тиску через справу "діамантових прокурорів".

«У нас є інформація, що проти Віктора Миколайовича Трепака відкрито кримінальне провадження за нібито розголошення державної таємниці. Це свідчить про те, вони усіма засобами намагаються знеохотити робити щось далі тих, хто задіяний у цій справі», — сказав Касько.

Інформацію про тиск на нього підтверджував і сам Трепак. Він, як повідомляло АСН,  запевняв, що проводячи обшуки у високопосадовців, усвідомлював усі ризики.

«Особливості цієї справи змусили нас діяти нестандартно в межах Кримінального процесуального кодексу. Нині є протидія розслідуванню, і це цілком зрозуміло. Потужна протидія свідчить про високу корумпованість системи», — стверджував Трепак ще у жовтні 2015 року.