Порошенко не хоче бачити прокурором Одещини Стоянова

М.Стоянов. Фото: thekievtimes.ua

М.Стоянов. Фото: thekievtimes.ua

"Президент написав виконуючому обов’язки генпрокурора Юрію Севруку листа про невідкладну необхідність звільнити прокурора Одещини Миколу Стоянова в порядку люстрації. Він звернув увагу на неналежне виконання в органах прокуратури вимог Закону “Про очищення влади”, – повідомив на своїй сторінці у Фейсбук прес-секретар глави держави Святослав Цеголко.

П.Порошенко в листі зауважив, що "ігнорування вимог закону органами, метою діяльності яких є захист прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави, є недопустимим". Він запропонував "невідкладно забезпечити розгляд в установленому порядку питання щодо застосування заборон, передбачених Законом України "Про очищення влади", стосовно прокурора Одеської області М.Стоянова".

STOYANOV-1

Довідка “Ні корупції!”

14 квітня 2016 року ЗМІ інформували, що Микола Стоянов пішов на лікарняний, а його обов’язки виконує перший заступник прокурора Олег Жученко.

Як ми повідомляли, раніше Генеральна прокуратура заявляла, що не бачить причин для звільнення Миколи Стоянова з посади прокурора Одеської області. Про це, зокрема, говорив прокурор Генеральної прокуратури Владислав Куценко.

Будь-які підстави для цього відсутні. Він виконує свої обов’язки згідно з рішенням суду, який його поновив на посаді”, – прояснював він.

За словами Куценка, призначивши Стоянова, Генпрокуратура просто виконала рішення суду про поновлення його на посаді.

Віктор Шокін, перед зняттям його з посади генпрокурора, звільнив Давида Сакварелідзе з посади заступника генерального прокурора – прокурора Одеської області.

Того ж дня Шокін призначив Стоянова прокурором Одеської області – на виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду.

Після того, як під прокуратурою Одеської області активісти влаштували безстроковий пікет, називаючи Стоянова корумпованим представником старої влади і вимагаючи його відставки, з приміщення прокуратури почали вивозити документи, щоб “організувати роботу в іншому місці”.

Сам Стоянов в ці дні на своїй сторінці в Фейсбук заявив: “Майдан в прокуратурі – це смерть Закону. Майдан і горлопанство в прокуратурі – це тисячі скалічених доль. Це – ще один стрибок, не крок, а саме стрибок, у прірву. Цього кроку чекають від нас наші вороги і всякі покидьки, які ненавидять Україну”.

На головній сторінці - під час акції протесту проти М.Стоянова в Одесі. Фото “Думская”