Обласні депутати вчергове піднімуть питання Пункту для біженців у Яготині

c938def3f5010817a70a41504637a3608c9f371cКомісія з питань регламенту рекомендуватиме Київській обласній раді повторно направити звернення до Кабінету Міністрів стосовно розміщення біженців у Яготині, що на Київщині.

Про це йдеться на офіційному сайті Київської обласної ради.

За таке рішення проголосували члени Постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та боротьби з корупцією на своєму засіданні.

«Громада виступає проти розміщення сирійських біженців, і Київська обласна рада направляла відповідне звернення і до Кабінету Міністрів, і до Міграційної служби стосовно цього питання. Але станом на сьогодні ми й досі не отримали відповіді від жодного з цих органів», - прокоментував ситуацію голова Постійної комісії з питань регламенту Роман Титикало.

Додамо, що своїм рішенням від 3 березня 2016 року № 079-02-VII Київська обласна рада підтримала звернення обласних депутатів до Президента, голови ВР, прем’єра, народних депутатів та до голови Державної міграційної служби стосовно-міністру України, у якому вони просили «зупинити будівництво в м. Яготин Київської області Пункту тимчасового розміщення біженців, яке здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, замовником якого є Державна міграційна служба України та розглянути можливість передачі недобудованого об’єкту під потреби внутрішньо переміщених осіб».

На запит «Ні корупції!» до Державної міграційної служби, чи проводились попередні обговорення з мешканцями Яготина щодо розміщення в їхньому містечку Пункту тимчасового розміщення біженців, у Службі відповіли, що робити це вони почали цього року, тобто, вже після того, як почалася хвиля масових незадоволень.

Раніше ДМС не проводила громадських обговорень у Яготині, хоча землі для будівництва отримала у своє користування ще у 2011 році.

міграц служба

"Нас ніхто не питав навіть, поставили перед фактом. Ми в грудні випадково дізналися тільки", - говорить Лариса Бірюкова, активістка місцевої громадської організації "Червоний Хутір".