Маслівських учасників АТО залишають без законної землі

thumb_118831_news_m

Згідно з законом “Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту”, учасники АТО мають право на першочергове отримання земельних ділянок - 2 га сільськогосподарського призначення або 0,25 га під забудову. Але в дійсності отримати землю майже неможливо.

В селі Маслівка Миронівського району (Київська область) всього 24 учасники АТО, але землю, всупереч закону, не виділяють. Щоправда, спроба була. В кінці літа 2015 року на сесії сільської ради прийняли рішення про виділення першим 7 воїнам по 2 гектари землі. Але в листопаді до влади прийшов новий очільник села, і це рішення було відмінено. Новий сільський голова Микола Клименко мотивував скасування рішення тим, що землі усім не вистачить.  

Але як виявилось, після відміни рішення про виділення землі учасникам АТО Клименко виділив 60 га підприємцю Андрію Припіяло.

Дика ситуація – 24 учасники бойових дій не можуть отримати свої законні 2 гектари землі, а підприємець із Зеленьків отримує значно більшу земельну ділянку у своє користування. Де справедливість?

Більше того, сільський голова відмовився надати нам інформацію про терміни оренди, тобто, громада навіть не знає, скільки років цей фермер буде розпоряджатися землею.

Клименко виправдовує це так: “Фермер Андрій Припіяло в дитячий садочок купив пральну машинку та газонокосарку”.

Цікаво, що обіцяв Припіяло самому сільському голові? Інакше важко зрозуміти логіку дій Клименка, адже замість підтримки учасників бойових дій, корінних жителів Маслівки, голова обманом надає землю фермеру з іншого села.

За останній час ми неодноразово зустрічалися з Клименком. Ми бачимо, що він просто забалакує тему, не виносить наше питання на розгляд сесії, відміняє раніше прийняті рішення... як можна йому вірити? Ми вчасно подали всі необхідні документи на отримання земельних ділянок, але сільський голова з незрозумілих причин затягував весь процес. Тепер все стало на свої місця – Клименко хотів віддати маслівську землю так, аби мати з того зиск. І таки зробив це.

Сьогодні ми вкотре приїхали на розмову до Миколи Клименка, але знову не отримали чітких відповідей на свої запитання.

По суті, Революція гідності та два роки війни, нічого не змінили – сільський голова, прикриваючись "місцевими панами", шукає лише особистої вигоди. Так виходить, що хтось заробляє мільйони, а інші залишаються без нічого. Учасники АТО захищали свою землю і мають на неї ЗАКОННЕ право.  

В зоні АТО ми побачили, хто чого вартий, і не дамо свою землю в руки корупціонерів. Ми захищали Україну саме від таких зрадників, які готові наживатися на простих людях. Ми не звикли відступати в бою і точно не відступимо тут.

Олександр Галич, учасник АТО, заступник голови Миронівської районної спілки воїнів-учасників АТО