Децентралізація дала Київщині 2 мільярди за 15 місяців

DEZENTRALЗавдяки фінансовій децентралізації у 2015 poцi додаткові надходження коштів до загального фонду міцевих бюджетів в Kиївській області склали 1,5 мільярда гривень, що на 38,1 відсотка більше порівняно з фактичними надходженнями у 2014 році. Про це у відовіді на запит “Ні корупції!” повідомляє управління інформації та зв’язків з громадськістю Київської обласної державної адміністрації.

В отриманому редакцією документі також говориться, що за січень-березень 2016 року додаткові надходження склали 0,5 мільярда гривень, що на 52,6 відсотка більше, ніж за той же період минулого року.

Як пояснює Київська облдержадміністрація, ці кошти “в першу чергу направляються на оплату праці працівників бюджетных установ та спожитих енергоносіїв, а також на фінансування місцевих програм”.

Довідка “Ні корупції!”

Як ми інформували, за січень-лютий 2016 року в Україні надходження до загального фонду місцевих бюджетів (без урахування трансфертів) зросли майже на половину у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року та склали 18,9 мільярда гривень.

За словами віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, у порівнянні з січнем-лютим 2014 року надходження до загального фонду місцевих бюджетів зросли, відповідно, на 73,5% або на 8,754 мільярда гривень.

Місцева влада вже відчула результати важливої для країни реформи децентралізації у вигляді зростання доходів місцевих бюджетів. Це гроші, які вони спрямують на розвиток власної інфраструктури, будівельних, освітніх і медичних проектів. Це гроші, які дають фінансову незалежність”, – наголосив Г.Зубко.

Процес бюджетної децентралізації в Україні розпочався у 2015 році. Завдяки їй регіони можуть спрямувати додаткові кошти на розвиток власної інфраструктури, будівництво та ремонт шкіл, лікарень, доріг тощо.

Впровадженням реформи децентралізації опікується Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

“Ні корупції!”