“Земельні” хабарники з Літочків чекатимуть суду вдома

Під час затримання посадовців Літочківської сільради. Фото ГПУ

Під час затримання посадовців Літочківської сільради. Фото ГПУ

Для спійманих 1 квітня 2016 року на отриманні хабара сільського голови та землевпорядника села Літочки Броварського району обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Про це повідомляє Генеральна прокуратура у відповіді на запит "Ні корупції!".

Однак Генпрокуратура при цьому не конкретизує, на який саме термін обрано домашній арешт і на яких умовах: у прокурорській відповіді нічого не сказано про грошову заставу, депутатську поруку чи засоби електронного контролю за підозрюваними.

"Департаментом з розслідування та нагляду у кримінальних провадженнях у сфері державної служби та власності ГПУ здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за підозрою Г. та М. за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України", - йдеться в отриманій "Ні корупції!" відповіді ГПУ за № 19/4-547ВИК16 від 12 квітня 2016 року.

Окрім того, начальник відділу розгляду запитів на публічну інформацію Н.Тєлічко роз’яснює, що “інша інформація про стан розслідування кримінального провадження, згідно зі статтею 222 КПК України та статтями 6 і 8 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, не підлягає розголошенню на цьому етапі розслідування”.

Як ми повідомляли, 1 квітня 2016 року було затримано Літочківського сільського голову Броварського району Київщини та землевпорядника сільської ради, які взяли 262 тисячі гривень хабара за безоплатне виділення земельної ділянки площею 0,5 гектара у приватну власність.

За інформацією ГПУ, зловмисників затримали під час одержання неправомірної вигоди за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого  ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди у великому розмірі службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб).

На запит "Ні корупції!" до Броварської райдержадміністрації редакція отримала офіційну відповідь за № 188/16 від 11 квітня 2016 року за підписом голови РДА Володимира Сінька, з якої можна зробити висновок, що на факт хабарницва там ніяк не відреагували.

Місцеві державні адміністрації не мають права втручатися у здійснення органами місцевого самоврядування власних повноважень… Орган місцевого самоврядування не є підпорядкованим, як у Вашому розумінні зазначено у запиті, райдержадміністрації, тому і "реакція" райдержадміністрації на зазначену подію відбудеться у спосіб та в межах, передбачених чинним законодавством”, – йшлося у документі.

Про подробиці справи “земельних” хабарників з села Літочки, а також про реакцію на подію керівництва Броварської райдержадміністрації можна дізнатися з редакційної публікації “У Броварській РДА не знають про корупцію, але з нею борються”.

“Ні корупції!”