Суди прикривають афери Бобрицького сільського голови з об’єднанням громад – журналіст

О.Король. Фото зі сторінки who-is-who.ua

О.Король. Фото зі сторінки who-is-who.ua

Редактор видання sprotiv.org Вадим Гладчук подав до Вищого адміністративного суду України касаційні скарги на рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області та Київського апеляційного адміністративного суду, які відмовилися припинити сумнівні оборудки Бобрицького сільського голови Олександра Короля із об’єднання територіальних громад.

"Проявом крайньої деградації системи правосуддя" Гладчук назвав те, що судді стали на бік сільського голови Короля, який цинічно порушив всі процедурні норми, "пропихуючи" непопулярне об’єднання Бобриці з Княжичами замість ближчої Білогородки, а також особисто зізнався, що не надає публічну інформацію на запити електронною поштою.

За позовом проти незаконного об’єднання громад суд проігнорував свідчення Надії Гуріненко, члена територіальної громади села Бобриця, про те, що Бобрицький сільський голова Король, Княжицький сільський голова Шинкаренко і ті угруповання, які стоять за ними, протиправно і незаконно, без належного обговорення та всупереч громадській думці намагаються об’єднати село Бобрицю з Княжичами, віддаленим селом, яке подібне до Бобриці й не має інфраструктури для обслуговування кількох сіл. Доцільніше, на її думку, приєднуватися до Білогородки, більш розвинутого економічно та розташованого ближче села.

"Пропоноване об’єднання громад економічно невигідне. Чоми ми маємо приєднуватися до Княжичів? Туди далеко їхати, це незручно. Крім того, будучи депутатом районної ради попереднього скликання, я вивчала думку громади і хочу сказати, що 90% населення категорично проти такого об’єднання. Так зване громадське обговорення 12 липня 2015 року з міліцією, бандитами та сміттєвими баками не було мирним публічним обговоренням. Було сфабриковано обговорення, це фальшивка" – заявила в суді Надія Гуріненко.

Окрім того, Гладчук звертався з позовом щодо порушення сільским головою правил утримання бродячих тварин, і заявляв, що цю проблему “вирішували” лише на папері, а насправді “дерибанили” гроші громади.

Оскільки суди першої та апеляційної інстанцій виправдали Короля, не особливо вникаючи в обставини справи, Гладчук просить Вищий адміністративний суд України повернути обидва позови для повторного об’єктивного розгляду до суду першої інстанції, яким є Києво-Святошинський районний суд Київської області.

Національне бюро розслідувань України

Довідка “Ні корупції!”

ЗМІ неодноразово звинувачували сільського голову О.Короля у зловживаннях і оборудках із землею.

Як повідомляється на веб-сайті села, Бобриця – населений пункт у Києво-Святошинському районі Київської області, центр сільскої ради. Площа населеного пункту - 766 гектарів, площа території села - 150 гектарів.

Населення - 740 осіб, фактично проживає понад 1500. Кількість дворів- 428.

В селі є Будинок культури, музей, бібліотека, а також відкрито садибу-галерею сучасного українського художника Володимира Слєпченка.