ВР висловилась за припинення повноважень Коцюбинської селищної ради

Фото зі сторінки kotsubynske.com.ua

Фото зі сторінки kotsubynske.com.ua

14 квітня 2016 року Верховна Рада підтримала постанову№4383 про дострокове припинення повноважень Коцюбинської селищної ради (Київська область) та призначення дострокових виборів. Про це на своїй сторінці у Фейсбук сказала народний депутат України від БПП Ольга Червакова.

Раніше вона як один із ініціаторів  підготовки цього документа  повідомляла, що  “у пояснювальній записці до проекту постанови зазначено перелік незаконних дій місцевих та ірпінських депутатів партії “Нові обличчя” під час так званого “голосування” за відсторонення селищного голови Ольги Матюшиної, також ідеться про підробку печатки самопроголошеною головою Коцюбинського Юлією Главацькою, погроми та крадіжки документів в захопленій селищній раді 8-9 квітня“.

Сьогодні О.Червакова наголосила: “Але покаранням за протиправні дії не може стати лише відставка. Кожен має нести відповідальність за свої дії згідно закону”.

Вона також проінформувала, що група парламентарів направила депутатські запити міністру внутрішніх справ Арсену Авакову та виконуючому обов’язки генпрокурора Юрію Севруку з вимогою розслідувати “переворот у Коцюбинському і притягти до відповідальності усіх його ініціаторів”.

Як інформував “Ні корупції!” у публікації “Спротив у Коцюбинському: громада проти рейдерів Карплюка”, 29 депутатів Верховної Ради України запропонували припинити повноваження Коцюбинської селищної ради Київської області. Відповідний проект постанови №4383 про дострокове припинення повноважень Коцюбинської селищної ради “у зв’язку з діями, що порушують Конституцію України і закони України, підривають засади місцевого самоврядування, суперечать інтересам територіальної громади смт Коцюбинське” було зареєстровано в парламенті 12 квітня 2016 року. Йшлося, зокрема, “про погроми та крадіжки документів в захопленій селищній раді 8-9 квітня 2016 року”.

У матеріалі “ГКЧП під Києвом: нічне захоплення ради, заміна замків і штампування рішень” ми також повідомляли, що в ніч з 8 на 9 квітня 2016 року відбулося захоплення будівлі селищної ради Коцюбинського депутатами партії “Нові обличчя”. 9 квітня вони змінили в будівлі замки.

Народне віче, яке зібралося в селищі, проголосувало за те, щоб ОЛьга Матюшина залишилася селищним головою, а також за розпуск селищної ради.

Під час віче в Коцюбинському на захист О.Матюшиної

Під час віче в Коцюбинському на захист О.Матюшиної

Коцюбинська селищна рада була захоплена депутатами від партії “Нові обличчя”, лідером якої є одіозний мер Ірпеня Володимир Карплюк, якого ЗМІ й громадські активісти неодноразово звинувачували у зловживаннях.

За свідченнями очевидців, з будівлі Коцюбинської селищної ради вночі виносили речі і документи, їх вантажили в машини і вивозили в невідомому напрямку. Всередині знаходилися також оригінали документів і журнали реєстрації.

О.Матюшина змогла потрапити на своє робоче місце разом з правоохоронцями. Вона повідомила, що під час захоплення селищної ради в її кабінеті було виламано замок і вставлено новий. За словами Матюшиної, зникли всі оригінали рішень Коцюбинської селищної ради за все 7-ме скликання.

Показово, що місцева газета "Про Ірпінь" №64 від 9 квітня 2016 року, яка відверто симпатизує Карплюку, надзвичайно оперативно відреагувала на події.

GAZ-12

Видання поквапилося оголосити перемогу “справедливості”, назвавши представників громади, які захищали Матюшину, “її поплічниками", "місцевими завсідниками" і "так званими активістами".