Миколаївська ОДА на ProZorro зекономила за місяць 1 мільйон

prozorro1Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Вадим Меріков повідомив, що за результатами електронних закупівель в березні 2016 року, тільки при роботі структурних підрозділів ОДА, підвідомчих установ та райдержадміністрацій вдалося заощадити понад 1 мільйон гривень, інформує прес-служба Миколаївської облдержадміністрації.

Система ProZorro стала інструментом для викорінення корупції при закупівлі. Я закликаю мерів активніше брати участь у системі електронних державних закупівель та економити кошти громади, адже економія досягає 20 і більше відсотків”, – зазначив В.Меріков.

Загалом за час з початку пілотного впровадження системи ProZorro область заощадила 13 мільйонів гривень, інформує прес-служба.

У лідери економії бюджетних коштів вийшли Миколаївський обласний протитуберкульозний диспансер (зекономлено понад 278 тисяч гривень), Миколаївський обласний центр по профілактиці і боротьбі зі СНІДом (майже 113 тисяч), Миколаївський обласний шкірно-венерологічний диспансер (більше 76 тисяч), Жовтнева центральна районна лікарня (понад 58 тисяч гривень).

Меріков зазначив, що для створення конкурентних умов одне із пріоритетних завдань - залучення якомога більшого числа представників бізнесу до участі в торгах.

Облдержадміністрацією організовано низку тренінгів як для держслужбовців, так і для підприємців. Для отримання закупівельниками практичних навичок, а також обміну досвідом роботи в системі ProZorro у березні була проведена серія навчальних семінарів для представників структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій і підпорядкованих їм підприємств, організацій, установ. Свою кваліфікацію підвищили близько 400 держслужбовців.

“НикВести”

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, в Україні з 1 квітня 2016 року центральні органи влади перейшли на систему електронних державних закупівель на базі платформи ProZorro. З 1 серпня 2016 року це правило діятиме для інших замовників згідно із законом “Про публічні державні закупівелі”, прийнятим парламентом в остаточній редакції 4 лютого поточного року.

Закон передбачає поширення системи електронних закупівель на базі платформи Prozorro на весь масив державних тендерів, вартість яких перевищує 200 тисяч гривень для товарних закупівель і 1,5 мільйона гривень для замовлення робіт.

Система електронних закупівель ProZorro працює в пілотному режимі з лютого 2015 року і обробляє трохи більше 2% всіх держзакупівель в країні. На кінець 2015 року в системі брало участь понад 2200 держкомпаній, які провели близько 37 тисяч тендерів.

Загальна сума зареєстрованих тендерів становила близько 7 мільярдів гривень. Економія на кінець минулого року склала 12% від суми тендерів, або понад 500 мільйонів гривень.

У березні 2016 року Мінінфраструктури спільно з фахівцями Міністерства економічного розвитку і торгівлі провело навчальний семінар щодо впровадження системи електронних закупівель ProZorro на підконтрольних підприємствах.

Підприємства Міністерства інфраструктури після впровадження 1 квітня системи електронних державних закупівель на базі платформи ProZorro для органів центральної влади мали вийти на ринок із загальною пропозицією понад 50 мільярдів гривень.