Довкола столиці масово вирубують віковічні ліси

Екологи кажуть: прикриваються ніби-то санітарним зачищенням, а насправді рубають все без розбору. Якщо це не спинити , через шість-сім років лісу не буде взагалі. Про це – в ексклюзивного розслідування "Событий".

Як повідомляв “Ні корупції!”, проблема суцільних вирубок лісу залишається однією із найгостріших і в самій столиці. Нещодавно в Київській міській раді зареєстровано проект рішення за № 1589 від 31.03.2016 року “Про введення мораторію на вирубку зелених насаджень у межах природно-заповідного фонду міста Києва”, поданий депутатами Київської міської ради Валерієм Гуманенком, Олесею Пинзеник та Анатолієм Шаповалом. Автор петиції –Тетяна Андрійшина.

“З метою збереження біорізноманіття та рідкісних видів тварин і рослин, що занесені до Червоної книги України, 23 червня 2015 року Київська обласна рада прийняла рішення № 968-49-XI “Про введення мораторію на вирубку лісів у межах природно-заповідного фонду Київської області”. 17 березня Закарпатська обласна рада прийняла аналогічне рішення. Таке ж рішення готують Волинська та Львівська обласні ради”, – йдеться в тексті.

Автори просять усіх небайдужих підтримати петицію, поставивши під нею свій підпис. Відкрити її можна тут: “Стоп рубкам в заповідних лісах Києва!”

Ми також повідомляли, що вночі 10 квітня 2016 року близько 15 невідомих осіб з бензопилами знищили 102 дерева, серед яких вікові дуби, у заповідному урочищі Бичок у Києві на території, яка донедавна належала Національному природному парку “Голосіївський”. Цю подію екологи пов'язують із діяльністю столичного забудовника - ТОВ "Авеста-Буд".