Через черкаський конвертцентр пройшло півмільярда гривень

cherk-konvert-c1У Черкасах майже 150 підприємств вивели у тінь за допомогою послуг конвертаційного центру 500 млн.грн. Фіктивні товариства надавали послуги по транзиту та «конвертації» безготівкових коштів у готівку для різних суб’єктів господарської діяльності, в тому числі підприємств, які надають послуги за бюджетні кошти.  Діяльність центру припинили працівники Управління захисту економіки (УЗЕ) Національної поліції в Черкаській області. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Група осіб створила злочинну схему по формуванню податкового кредиту, виведення грошових коштів у «тінь» та переведення їх у готівку. За свою діяльність отримували грошову винагороду у вигляді відсотків від кількості «проконвертованих» коштів. Організували «конверт» п'ять мешканців м. Черкаси та області. 52-річний керівник, 53-річна бухгалтер, двоє громадян, які виступали посередниками між фіктивними та реальними підприємствами, а також   50-річний чоловік, який займався незаконним формуванням податкового кредиту.

cherk-konvert-c2"Протягом 2015-2016 років зловмисники створили та придбали понад 20 підприємств на території Черкаської та Київської областей. Щоб приховати свою незаконну діяльність, перереєстрували їх на підставних осіб.  До фінансової схеми організатори конвертаційного центру залучили суб’єктів зі спеціальним режимом оподаткування, зокрема – сільгоспвиробників цукру-піску. Фіктивні товариства, які входили до «конверту», формували необґрунтований податковий кредит за рахунок безтоварного придбання у вказаних виробників цукру. Встановлено майже 150 товариств, які  скористались послугами "конверту" та перевили в готівку через його рахунки понад 500 мільйонів гривень. У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, слідчі звернулись до суду з клопотанням про проведення обшуків за місцем проживання організаторів "центру" та в офісних приміщеннях." - пише сайт ГУ НП в області

Під час проведення процесуальних дій працівники Управління захисту економіки вилучили фінансову документацію, печатки фіктивних товариств, чекові книжки іншу документацію, де вказані суми грошових коштів та клієнти, яким надавались послуги.

На даний час накладено арешт на рахунки товариств, задіяних у схемі «конвертації». Про це повідомляють в Головному Управлінні Національної поліції в Черкаській області. Працівники УЗЕ Нацполіції в Черкаській області проводять комплекс заходів щодо встановлення повного кола осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення.