З Одеської прокуратури виносять документи, щоб “працювати в іншому місці”

“Евакуація” прокуратури. Фото prawwwda.com

“Евакуація” прокуратури. Фото prawwwda.com

Як повідомляють у ці дні ЗМІ, невстановлені люди, в тому числі у військовій формі, упродовж двох діб вивозили мінівенами документи з будівлі Одеської обласної прокуратури. Журналісти припускають, що паперові носії інформації вичерпалися, і тепер з приміщення співробітники прокуратури “евакуюють” системні блоки своїх робочих комп'ютерів. Про це, зокрема, повідомляли і дописувачі у соцмережах.

Джерело “Одесской правды” в правоохоронному відомстві також повідомляє, що перевезення документів пов'язане з тим, що співробітники прокуратури через протести перенесли свої робочі місця в інші приміщення різних держорганів.

Таким чином, протестувальники можуть ще дуже довго чекати Миколу Стоянова, який підлягає “автоматичній люстрації”, адже з 15.06.11 по 12.02.13 обіймав посаду заступника прокурора Київської області, зауважує видання.

Сам Стоянов нещодавно на своїй сторінці у Фейсбук виступив вже не проти одеської громади, а проти можливості призначення на посаду генпрокурора “непрофесіонала”.

Ну не може людина без юридичної освіти і досвіду роботи в прокуратурі керувати Генпрокуратурою європейської країни. Нікому в голову не прийде відправити на хірургічну операцію двірника, керувати автомобілем сліпого або глухого, співати на сцені людині без слуху, а то й зовсім німого. А ось керувати прокуратурою людині без юридичної освіти і досвіду роботи, виявляється, можна”, – обурюється Стоянов.

На думку прокурора, цього не можна допустити.

Майдан в прокуратурі – це смерть Закону. Майдан і горлопанство в прокуратурі – це тисячі скалічених доль. Це – ще один стрибок, не крок, а саме стрибок, у прірву. Цього кроку чекають від нас наші вороги і всякі покидьки, які ненавидять Україну”, – резюмував дописувач.

Довідка “Ні корупції!”

Як ми інформували, Генеральна прокуратура не бачить причин для звільнення Миколи Стоянова з посади прокурора Одеської області. Про це прокурор Генеральної прокуратури Владислав Куценко повідомляв “Українським новинам“.

Будь-які підстави для цього відсутні. Він виконує свої обов’язки згідно з рішенням суду, який його поновив на посаді”, – сказав він.

За словами Куценка, призначивши Стоянова, Генпрокуратура просто виконала рішення суду про поновлення його на посаді.

Водночас, джерело в органах прокуратури повідомило, що Стоянова законно призначено на цю посаду й прокуратура не оскаржуватиме рішення суду про поновлення його на посаді.

Віктор Шокін, перед зняттям його з посади генпрокурора, звільнив Давида Сакварелідзе з посади заступника генерального прокурора – прокурора Одеської області.

Того ж дня Шокін призначив Стоянова прокурором Одеської області – на виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду.

Стоянова призначили прокурором Одеської області у 2014 році. До цього він працював на різних посадах в органах прокуратури. 7 липня 2014 року тодішній генпрокурор Віталій Ярема заявив, що Стоянов написав заяву про звільнення. Пізніше той оскаржив своє звільнення в суді.

Саме Стоянов у 2010 році закрив справу проти одіозного лідера проросійської партії “Родина” Ігоря Маркова, яку згодом поновлювала ГПУ. Стоянова вважають людиною колишнього генпрокурора Святослава Піскуна. ЗМІ звинувачували його в організації корупційних схем.

За даними одеського видання “Думская“, Стоянов володіє автопарком з 8 дорогих авто, нерухомістю в Одесі, Миколаєві та Іспанії, чотирма ресторанами в Одесі, а також має мисливські угіддя під Києвом та Одесою.

Як повідомляли ЗМІ, під прокуратурою Одеської області влаштовано безстроковий пікет. Активісти вимагають відставки прокурора, вважаючи його корумпованим представником старої влади.