Співпраця між київськими облрадою і адміністрацією у критичному стані

2646На сьогоднішній день співпраця між обласною радою та облдержадміністрацією є критичною.

Про це заявила голова Постійної комісії обласної ради з питань бюджету та фінансів Ольга Бабій, повідомляє сайт  Київської обласної ради (КОР).

«Нині на засіданнях профільних комісій облради звітують представники департаментів облдержадміністрації з питань виконання тих чи інших цільових програм за 2015 рік. Відповідно до порядку, ці звіти мали надійти ще в лютому, утім, ОДА надають звіти запізно, неповні, з певними порушеннями. Тож багато з них повертаються комісіями назад на доопрацювання», - зазначила Ольга Бабій.

За її словами, головне завдання депутатів – контролювати, щоб кошти витрачалися за призначенням і саме на ті заходи, яких потребують люди.

«Це не має бути якийсь популізм, а конкретні заходи, дії, від яких кожен мешканець області отримає результат. Ось візьмемо для прикладу обласну програму «Турбота». Вона повинна передбачати адресну допомогу – інвалідам, учасникам Другої Світової війни, чорнобильцям, афганцям. Чому ми критикуємо програму, категорично проти неї? Бо раніше вона передбачала лише утримання шести громадських організацій: оплата оренди, зарплата, утримання приміщень. А має бути направлена на адресну допомогу незахищеним верствам населення. Тому ми її направили на доопрацювання. Другий варіант до депутатів надійшов у такому ж вигляді. Нинішній проект програми передбачає близько двох мільйонів гривень на оренду приміщень, зарплати і жодного ключового заходу, в центрі якого була б людина», - додала депутат.

Зазначимо, що Київська обласна державна адміністрація схвалила черговий варіант проекту Київської обласної цільової Програми «Турбота» на 2016 – 2020 роки 11 березня 2016 року.

Текст відповідного розпорядження № 68 розміщено на офіційному сайті Київської ОДА. Згідно з документом, розпорядження голови облдержадміністрації від 18 грудня 2015 року № 483 «Про схвалення проекту Київської обласної цільової Програми «Турбота» на 2016-2020 роки» втратило чинність.

У новій редакції програми, зокрема, передбачено фінансову підтримку:
-   діяльності Київської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів);
-   діяльності Київської обласної організації інвалідів війни, Збройних сил та учасників бойових дій
-  діяльності Київської обласної організації ветеранів України;
-   діяльності Обухівського навчально-виробничого підприємства Українського товариства сліпих;
-   діяльності Білоцерківського учбово-виробничого підприємства Українського товариства сліпих.

Грошей за реалізацію програми «Турбота» заплановано витратити 10 174,0 тис. грн за 5 років.

ре

Як уже повідомляв «Ні корупції!», Київська обласна рада відмовила губернатору Київщини оплачувати громадським активістам комуналку і корпоративи.