Селяни на Черкащині бунтують проти земельного рейдерства

ZEMLYAНа Звенигородщині, що у Черкаській області,  громадськість та правоохоронці запобігли дерибану землі. У Рижанівці Звенигородського району, поліція, депутати обласної, районної та сільської рад вигнали із села представників товариства «Зернятко Плюс». Це товариство пов’язують із іменем депутата обласної ради від Радикальної партії Олександра Короткова. Про це повідомляє місцеве інтернет-видання Віче.

«Представники олігарха Володимир Копійченко та Оксана Білозор приїхали забирати 16 гектарів землі у фермерського господарства «Дем’ян», яким керує Леонід Шальківський, – розповідає Михайло Алтунін із Лісового. – Віджимали землю, як завжди, з хитрощами аби менше платити податків та орендної плати. Мали на руках документ про реєстрацію землі на «Зернятко Плюс». Однак Шальківський показав рішення вищого господарського суду, за яким земля належить йому», - пише Віче.

ЗемляПоліція, депутати обласної, районної та сільської рад, за словами пана Шальківського, вивчили документи на землю обох сторін. Достовірність документів, наданих представниками пана Короткова, одразу поставили під сумнів. І запропонували довести їхню чинність у суді. А до його рішення депутатових помічників попрохали не приїздити більше до Рижанівки.

"Нещодавно земельний конфлікт, пов’язаний із прізвищем згаданого депутата, стався у селі сусіднього зі Звенигородським, Тальнівському районі.  Тоді на захист Короткова, який сперечається за землю із тамтешнім фермером, стали тальнівські поліцейські та Тальнівська РДА", - розповідає Віче.

talne-korotkov-kxp-oblrada

Сьогодні ж видання УНН повідомило читачам «радісну» новину. «За сприяння депутата обласної ради від Радикальної партії Олександра Короткова працівники соціальної сфери трьох сіл Тальнівського району отримали земельні ділянки... За безпосередньої участі депутата було вирішено питання надання земель державної власності в селах Зеленьків (до 100 га) та Романівка (в межах 30 га) працівникам соціальної сфери.

Фото realty.obozrevatel.com

Фото realty.obozrevatel.com

До цього земля була надана в оренду приватним землекористувачам на значні терміни. З допомогою Олександра Короткова було проведено переговори, внаслідок чого орендарі від землі відмовились на користь людей.

Схожа ситуація була і в селі Колодистому, де в свій час більше шестидесяти гектарів землі було передано для обробітку людям. Таким чином, майже дві сотні гектарів було передано в користування соціальних працівників зазначених сіл», - пише УНН.

talne-bunk-korotkov

Селянські бунти на Тальнівщині проти рейдерства Короткова. фото Тальне Онлайн

Свого часу екс-регіонал депутат Коротков прославився тим, що у 2010 році майже за безцінь викупив Тальнівський комбінат хлібопродуктів на Черкащині. Це одне з найбільших зернозберігальних підприємств області. Перед цим КХП оголосили банкрутом. Депутатові він дістався, за офіційною інформацією, за 17 мільйонів гривень. За експертними оцінками, вартість підприємства– 200 мільйонів гривень.

Тальнівський комбінат хлібопродуктів

Тальнівський комбінат хлібопродуктів, фото dzvin.org

Лише улітку 2015 року Вищий господарський суд повернув Тальнівський комбінат хлібопродуктів у державну власність.