Лише 20 зі 120 депутатів КМР прийшли послухати, як боротися з корупцією

25272Спеціальну антикорупційну лекцію, організовану саме для депутатів Київської міської ради, працівників органів виконавчої влади Київради (КМДА) та керівників комунальних підприємств, прийшли послухати трохи більше, ніж 20 депутатів Київради. Їхні колеги пояснили, що замість лекції народні обранці надали перевагу засіданням постійних комісій Київради.

Про це йдеться на сайті Київської міської ради.

«Україна за рівнем корупції займає одну з провідних позицій у списку країн світу. Особливо корупція процвітає в органах місцевої влади та місцевого самоврядування. Ми вирішили розпочати боротьбу з цим негативним явищем з поінформованості. Всі присутні мали змогу дізнатися, як можна виключити будь-які ризики корупційної складової під час виконання своїх повноважень, яка відповідальність може загрожувати за неправомірні дії та як уникнути помилок в оформленні декларацій», — сказала начальник управління з питань контролю та запобігання і протидії корупції секретаріату Київської міської ради Марина Калімулліна, коментуючи лекцію з антикорупційної політики.

Під час лекції депутатам розповіли про практичні й теоретичні проблеми антикорупційної діяльності в органах місцевого самоврядування, а також про відповідальність за зловживання службовим становищем.

Крім того, депутати дізналися про всі нюанси таких понять як «отримання неправомірної вигоди», «подарунки посадовим особам», «конфлікт інтересів» та як має діяти чиновник під час «реального» та «потенційного» конфлікту інтересів, про світовий досвід подолання корупції та практичні його застосування на місцевому рівні в Україні.

«Я вдячний двом лекторам, які говорили предметно, чітко, відчувалося, що вони фахово володіють темою. Щодо решти виступів — мені б хотілося більше конкретики, фактів і прикладів, оскільки виступи були сухими. Загалом мені було цікаво почути більше про антикорупційне законодавство, я навіть почав задумуватися, чи ніде не виникало в мене конфлікту інтересів як в очільника громадської організації, те саме стосується і декларації про доходи — під час зустрічі почав згадувати, чи все заповнив і вказав», — сказав депутат Київради Вадим Васильчук.

«Така лекція, сподіваюсь, стане дуже корисною для депутатського корпусу. Законодавство, особливо антикорупційне, постійно змінюється, і не кожен може знайти час, аби все відслідковувати, і звісно, добре, коли експерти цієї сфери можуть все чітко пояснити», — зазначила депутат Київради Наталія Маслова.

В Управлінні з питань контролю та запобігання і протидії корупції секретаріату Київради зазначили, що якщо депутати забажають, то вони їм ще організують подібних лекцій.

Як повідомляв «Ні корупції!», 8 квітня депутатів Київради вчили боротися з корупцією за одну лекцію.

Лекцію організовувало Управління з питань запобігань та протидії корупції апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яке раніше на запит «Ні корупції!» так і не спромоглося порахувати, скільки саме вони виявили фактів, які б свідчили про корупційні дії київських чиновників та службовців комунальних підприємств.