В Багдаді все спокійно: експорт сосни і дрів навіть скоротився

lou13FGBtogВідколи став чинним Закон України «Про внесення змін до закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді» (який встановлює тимчасову, на 10 років, заборону на вивезення з країни «кругляку» - авт. ), а саме з 1 листопада 2015 року і до 1 березня 2016 року, загальний обсяг експорту лісоматеріалів необроблених (виключно породи сосна та дров паливних) державними лісогосподарськими підприємствами, що входять до сфери управління Держлісагенства, становить 1 062,7 тис. куб. м, що на 145 тис. куб. м менше, ніж за аналогічний попередній період.

Таку відповідь отримав «Ні корупції!» від першого заступника міністра аграрної політики і продовольства України

Я. Краснопольського.

Заборона вивезення деревних порід сосни вступить в дію з 1 січня 2017 року.

Одночасно статтею 3 Закону встановлено, що вивіз за межі митної території України в митному режимі експорту суб'єктами підприємницької діяльності лісоматеріалів та виготовлених із них пиломатеріалів, крім передбачених статтями 2 та 2(1) цього Закону, допускається за наявності сертифіката про проходження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, який видається підприємством – постійним лісокористувачем разом з товарно-транспортною накладною.

Нині дійсні сертифікати, видані відповідно до Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлення з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, затвердженого постановою КМУ № 1260 від 21 грудня 2005 року.

Водночас Мінагрополітики вже розробив проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них лісоматеріалів» і передав його на затвердження виконавчих органів влади.

44

55

«Ні корупції!» вже писав про випадки, коли на Буковині 6-метрові стовбури смерек називали дровами і вивозили до Румунії.