У столичному парку вирубали більше сотні дерев

На місці вирубки. Фото Фейсбук

На місці вирубки. Фото Фейсбук

Уночі 10 квітня 2016 року близько 15 невідомих осіб з бензопилами знищили 102 дерева, серед яких вікові дуби, у заповідному урочищі Бичок у Києві. Про це "Українській правді. Київ" повідомив співробітник Голосіївського Національного парку Андрій Хрутьба.

"В урочищі Бичок, на ділянці, що свого часу була злочинним чином забрана у Національного природного парку "Голосієвський", ТОВ "Авеста-Буд" почало “зносити” дуби", – розповів він.

За словами Хрутьби, у Корчувате, поблизу Охотського провулку поряд із Столичним шосе, зловмисники приїхали близько 2 години ночі.

"Було 5 людей з бензопилами і ще десь 5-10 осіб, які їх типу охороняли. Діяли вони надзвичайно швидко – приблизно за 25-30 хвилин зрізали 102 дерева. Вони могли б знищити і більше, але роботу бензопил почули місцеві мешканці. Люди прийшли на місце і зупинили зловмисників", – розповів Хрутьба.

Він наголосив, що зловмисники приїхали спеціально вночі, щоб знищити дерева і не мати опору громади.

"З дороги там освітлюється, вони також мали ліхтарики. Працювали швидко", – додав він.

Позначені під вирубку дерева. Фото Фейсбук

Позначені під вирубку дерева. Фото Фейсбук

Люди викликали поліцію, але поки правоохоронці приїхали, на місці вирубки вже нікого не було.

"Оці лісоруби, видно, раніше ще викликали таксі і зникли, поліція затримала лише одного таксиста, що приїхав в урочище", – розповів Хрутьба.

За його інформацією, завдану шкоду вже оцінили у 91 тисячу 206 гривень. Він додав, що ще сотні дерев в урочищі незаконно помічені під вирубку.

За словами екологів та активістів, 10 квітня у заповідне урочище Бичок представники забудовника завезли будівельну техніку.

Дозвіл на будівництво для ТОВ "Авеста-Буд". Фото з Фейсбук Руслана Андрійка

Дозвіл на будівництво для ТОВ "Авеста-Буд". Фото з Фейсбук Руслана Андрійка

"Як відомо, частину урочища в протиправний спосіб було віддано у приватні руки. Забудовники розмітили ділянку під забудову – в землю вбита свіжа арматура на відстані 300 метрів, на ній покришки від коліс. Вирізання дерев вже розпочалося", – наголосив активіст Олександр Соколенко.

За даними екологів, ТОВ "Авеста-Буд" має намір знищити 2,6 гектари лісу.

Ірина Балачук, "Українська правда. Київ"