Спротив у Коцюбинському: громада проти рейдерів Карплюка

Фото зі сторінки kotsubynske.com.ua

Фото зі сторінки kotsubynske.com.ua

29 депутатів Верховної Ради України пропонують припинити повноваження Коцюбинської селищної ради Київської області. Відповідний проект постанови №4383 про дострокове припинення повноважень Коцюбинської селищної ради "у зв'язку з діями, що порушують Конституцію України і закони України, підривають засади місцевого самоврядування, суперечать інтересам територіальної громади смт Коцюбинське" зареєстровано в парламенті 12 квітня 2016 року. Йдеться, зокрема, “про погроми та крадіжки документів в захопленій селищній раді 8-9 квітня 2016 року”.

Документ передбачає призначення позачергових виборів Коцюбинської селищної ради в останню неділю 90-денного строку з дня набрання чинності постановою в разі її прийняття.

Проект постанови ініціювали 29 депутатів, в основному з фракції "Блок Петра Порошенка", а також з фракцій "Народний фронт", "Опозиційний блок", "Батьківщина", "Самопоміч" та позафракційні.

Як прокоментувала документ на своїй сторінці у Facebook одна з його ініціаторів Ольга Червакова (БПП), "у пояснювальній записці до проекту постанови зазначено перелік незаконних дій місцевих та ірпінських депутатів партії "Нові обличчя" під час так званого "голосування" за відсторонення селищного голови Ольги Матюшиної, також ідеться про підробку печатки самопроголошеною головою Коцюбинського Юлією Главацькою, погроми та крадіжки документів в захопленій селищній раді 8-9 квітня".

"Розпуск Коцюбинської селищної ради стане початком кінця епохи панування перефарбованих регіоналів у Приірпінні. Нова рада має складатися з людей, які працюватимуть в інтересах громади, а не в інтересах корупції. Туди мають потрапити справжні нові обличчя, а не ті, що в лапках", – зазначила вона.

За матеріалами УНІАН

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли в публікації “ГКЧП під Києвом: нічне захоплення ради, заміна замків і штампування рішень", в ніч з 8 на 9 квітня 2016 року відбулося захоплення будівлі селищної ради Коцюбинського депутатами “Нових облич”. 9 квітня вони змінили в будівлі замки, інформувала Ірина Федорів у своєму блозі на УП

Люди, яким пощастило потрапити в середину будівлі, зафільмували, як депутати штампували якісь рішення печаткою, якої не могло бути в депутатів, бо селищна голова Ольга Матюшина їм її не передавала.

Матюшина стоїть за збереження Біличанського лісу, за який громада воює вже 7 років. Це мільярдні інтереси дерибанників та мера Ірпеня Володимира Карплюка. Саме він, за інформацією “Української правди”, має ділянку в подерибаненій частині лісу. Саме він задекларував рекордні 67 квартир. Як думаєте, в чиїх інтересах він буде працювати?”, – запитувала Федорів.

За її інформацією, “Матюшина провела громадський аудит і виявила корупційні схеми. Вона не піднімає тарифів і судиться з монополістами. 8 квітня вона виграла суд на 1,5 мільйона в такого монополіста (бюджет селища – 7 мільйонів), і депутати партії мера-забудовника вирішили виголосити їй недовіру. На підтримку приїхав десант депутатів з усіх підконтрольних населених пунктів Приірпіння. І, звісно, тітушня”.

Далі автор повідомляла: “Виголосили недовіру з порушенням законів та процедур, не порадившись з громадою на очах нардепів та депутатів з облради. Громаду в терміновому порядку зібрали на віче. Оголошення обривали мобільні групи опонентів. Вони не висіли і 20 хвилин. Люди пішли по дворах.

В неділю (10 квітня – Ред.) біля Будинку культури зібралося майже півтисячі людей. Приїхали нардепи, депутати облради, голова райради і навіть очільник Київської області.

Під час віче в Коцюбинському на захист Матюшиної

Під час віче в Коцюбинському на захист Ольги Матюшиної і проти партії "Нові обличчя"

Віче проголосувало за те, що Матюшина залишається селищною головою, а раду треба розпустити.

Під відповідним зверненням до ВРУ підписалися близько 400 односельців. Також люди вимагають притягнути до відповідальності тих осіб, які самовільно захопили будівлю ради, зняли замки і штампували рішення”.

УНІАН також інформує, що в ніч на 9 квітня Коцюбинська селищна рада була захоплена депутатами від партії "Нові обличчя", лідером якої є мер Ірпеня Володимир Карплюк. За свідченнями очевидців, з будівлі вночі виносили речі і документи, їх вантажили в машини і вивозили в невідомому напрямку. Всередині знаходилися також оригінали документів і журнали реєстрації.

11 квітня в Коцюбинському будівлю сільради оточили правоохоронці, активісти, а також молодики спортивної статури, які, за твердженням активістів, були завезені з Ірпеня.

Активісти намагалися відстояти селищну голову Матюшину. Під час народного віче було зібрано близько 400 підписів за розпуск селищної ради. Підписи передані в комітет Верховної Ради з питань місцевого самоврядування.

Матюшина того дня змогла потрапити на своє робоче місце разом з правоохоронцями. Вона повідомила, що під час захоплення селищної ради в її кабінеті було виламано замок і вставлено новий. За словами Матюшиної, зникли всі оригінали рішень Коцюбинської селищної ради за все 7-ме скликання.

Рішення депутатів селищної ради від 8 квітня про оголошення недовіри Матюшина оскаржує в судовому порядку. Позов було подано 11 квітня 2016 року.

Також Матюшина звернулася до ГУ МВС у Київської області щодо протиправних дій депутатів і до начальника Управління внутрішньої безпеки МВС в Київській області - щодо бездіяльності працівників поліції. Матюшина заявила, що працівники поліції стали на бік партії "Нові обличчя" та всіляко сприяли цій політсилі, яка керується з Ірпеня міським головою Карплюком.

Прокуратура Київської області відкрила два кримінальних провадження - за фактом захоплення адміністративної будівлі Коцюбинської селищної ради (ст. 341 Кримінального кодексу України) та за фактом підробки печатки Коцюбинської селищної ради секретарем селищної ради Главацькою (ст. 358 ч. 1 ККУ).

”Ні корупції!” також інформував, що представник партії “Нові обличчя”, нинішній мер міста Ірпінь на Київщині Володимир Карплюк у звіті за 2014 рік задекларував 67 квартир загальною площею понад 7 тисяч квадратних метрів, які він придбав у 2013 році і заплатив за них майже 21 мільйон.

Свого часу у прямому ефірі радіо “Вісті” міський голова Ірпеня, відповідаючи на запитання, чи він і справді власник  67 квартир, сказав: “Абсолютно! Так!