Керівництво Спілки письменників звинувачують у корупції

SPILKAУ Національній спілці письменників України відбулося скандальне засідання правління зі звітом ревізійної комісії НСПУ, в якому голова організації Михайло Сидоржевський і головний бухгалтер Віра Саламаха звинувачені в неефективному використанні спілчанського майна та чисельних порушеннях фінансової і господарської діяльності.

Говорячи про Сидоржевського в інтерв’ю для видання “Буквоїд”, голова Київської організації НСПУ, відомий прозаїк Володимир Даниленко зазначив: “У нас конфлікт у поглядах на те, якою має бути Національна спілка письменників України. Він – першокласний редактор газет. Просто література – не його стихія. Він опинився не на тому місці, а його амбіції не дозволяють це зрозуміти. Михайло Сидоржевський має авторитарний тип мислення. Він вважає, що все має бути саме так, як він сказав. А для творчих людей ці принципи несприйнятливі".

Характеризуючи роботу Спілки, Даниленко зазначив, що, на думку багатьох, організацією фактично керує головбух Віра Саламаха. Вона працює у Спілці з 2012 року, ще з часів покійного Віктора Баранова. За інформацією письменника, коли прийшов новий голова, головбух запропонувала йому всі напрацьовані нею тіньові оборудки з орендами і майном, які вона робила раніше.

І тоді я підняв це питання на секретаріаті, і більшість секретарів проголосували за недовіру головбуху та перевірку фінансово-господарської діяльності НСПУ ревізійною комісією і незалежним аудитом”, – повідомляє Даниленко.

Ревізійна комісія виявила багато порушень фінансово-господарської діяльності. Було роздруковано два гросбухи звіту з додатками. Наведу кілька фактів зі звіту ревізійної комісії. Через незастосування ринкової вартості за квадратний метр лише на Банковій, 2 Спілка недоотримує 229 тисяч 477 гривень на місяць і 2 мільйони 700 тисяч за рік. Вже за правління Михайла Сидоржевського НСПУ дозволила перепланування, реконструкцію і капітальний ремонт ТОВ “Євротранзит” на суму понад 5 мільйонів гривень, і якщо буде розірвано договір оренди, то Спілка буде зобов’язана відшкодувати “Євротранзиту” цю суму. Висновок ревізійної комісії звучить так: неефективне управління майном Спілки, списування на великі суми боргів за оренду, заниження ціни оренди за сумами, нижчими від ринкової вартості, затримка зарплати працівникам апарату Спілки, підробка підписів, коли за нинішнього голови у документах фігурували підписи покійного Віктора Баранова”, – інформував письменник.

На його думку, те, що відбувається зараз у Спілці, “нагадує безкарну поведінку колишніх регіоналів, які залишилися при владі”.

Спілку письменників можуть свідомо довести до банкрутства і розпродати залишки нерухомості, щоб на тому двоє людей заробили гроші на пристойне життя. Таким чином організація, яка за ефективного управління могла багато зробити для літературного процесу, назавжди зникне. Досі всім головам, які керували Спілкою, сходили з рук усі їхні оборудки. Після цього збудеться побажання Тані Малярчук, яка сказала: "У Спілці знову все зводиться до майна і продажу землі. Коли ви вже нарешті все розкрадете й розвалитеся?” – говорить Даниленко.

За матеріалами видання "Буквоїд"