В судах України 1100 вакансій – голова ВККС

SUD-SUDУ той час, коли в судах України налічується 1100 вакансій для суддів, на розгляді  у Верховній Раді знаходяться матеріали по 759 суддям, з них 665 претендують на обрання на посаду безстроково. Про це в інтерв'ю DT.UA розповів голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков.

За його словами, ці судді не проходили оцінювання, оскільки подання по ним надійшли до прийняття нового закону.

"Серед цих 665 є 10 суддів з Криму, які бажають працювати на контрольованій Україною території. Ті, хто залишився в Криму, вже давно є суддями Російської Федерації. Чому ми примушуємо цих десятьох чекати? 30 осіб із тих-таки 665 – судді окупованих районів Донецької і Луганської областей, вони також хочуть працювати на контрольованих Україною територіях. Чому вони мусять чекати? І це при тому, що на сьогодні є 1100 вакансій у судах України", – обурюється Козьяков.

епер у той самий список додаються 69 осіб, які пройшли оцінювання. Але нам невідомо, коли парламент прийме рішення стосовно цих суддів. Я як голова комісії хотів би, щоб депутати розглянули цей список найближчим часом. Це їхні повноваження, їхній обов'язок", – підкреслив він.

2 лютого 2016 року Верховна Рада 244 голосами прийняла за основу президентський законопроект про зміни до Конституції в частині правосуддя.

"Дзеркало тижня"

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, член Харківської правозахисної групи Галя Койнаш на сторінках видання Atlantic Council заявила, що основними джерелами корупції в Україні є органи прокуратури та суди. Хто б не очолював вертикаль влади в Україні, ці дві складові незмінно використовувалися для здійснення політичного контролю і зведення рахунків з опонентами.

"І немає підстав вважати, що Порошенко має намір тут щось міняти", – підкреслили автор публікації.