“Об’єднання добровільне, а об’єднують насильно”, – вінницькі селяни

GROMADAПроблема з “добровільним” об'єднанням виникла у селян Вінницького району на Вінниччині. Громади села Парпурівці і села Майдан-Чапельський хочуть об'єднатися з Лукою-Мелешківською, а їх силоміць єднають до Писарівки. Про це Vlasno.info стало відомо в ході сесійного засідання Вінницької районної ради 7 скликання.

На сесію приїхали селяни з Майдану-Чапельського. Люди розповідають, що зверталися вже і до райради, і до обласної ради, і навіть до Кабміну. Облрада дала відповідь, що є рішення депутатів ще попереднього скликання про приєднання цих двох громад до Писарівської сільської ради.

Але наші депутати сільради голосували проти цього. Натомість "за" висловилися Хижинці. Звертаємось по допомогу, бо об'єднання ніби добровільне, а нас об'єднують насильно”, – сказав у своєму виступі представник територіальної громади Віктор Козій.

Селяни нарікають: в школу їздять в Луку, і в лікарню теж, працюють на підприємствах у цьому селі. А приєднатися не можуть, бо “Перспективний план” об'єднання Луки-Мелешківської територіальної громади не затверджено Кабміном.

Голова районної ради Сергій Сітарський заспокоїв людей: “Вносяться пропозиції, щоб не об'єднували насильно. Навіть по карті видно графічно, що ви ближче до Луки-Мелешківської”.

Водночас депутат райради Лариса Земелева запропонувала звернутися до депутатів Хижинецької сільради, щоб вони врахували думку мешканців цих сіл щодо об'єднання.

Ви зберіть побільше підписів і додайте їх до звернення, а ми подамо”, – сказала депутат.

Тим територіальним громадам, які встигнуть подати заяви на об'єднання до 1 червня 2016 року, держава передбачає субвенції, роз’яснює видання.

Vlasno.info

Довідка “Ні корупції!”

Законом України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” передбачається, що таке об’єднання здійснюється з дотриманням конституційності та законності; добровільності; економічної ефективності; державної підтримки; повсюдності місцевого самоврядування; прозорості та відкритості; відповідальності.

При цьому “держава здійснює фінансову підтримку добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст шляхом надання об’єднаній територіальній громаді коштів у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади”.