Мін’юст запевняє, що не приховує корупціонерів

Фото зі сторінки publicist.in.ua

Фото зі сторінки publicist.in.ua

Міністерство юстиції заявляє, що вносить відомості в реєстр корупціонерів у повному обсязі, а щодо рішень за 2011-2014 роки, то їх, як кажуть у Мін'юсті, із запізненням передає Державна судова адміністрація.

Про це сказано на сайті Мін’юсту в його заяві у відповідь на звинувачення Генпрокуратури у неналежному виконанні вимог законодавства.

У міністерстві зазначають, що з початку ведення реєстру щороку таких рішень надходило та вносилось до цього документа близько 2 тисяч. Загальна ж кількість внесених рішень складає майже 10 тисяч.

Однак це не стосується копій рішень за 2011-2014 роки. Вони надійшли і досі продовжують надходити до Мін’юсту від Державної судової адміністрації України, що є держателем Єдиного державного реєстру судових рішень, з великим запізненням.

"До того ж, варто зазначити, що ці копії рішень почали надходити до Мін'юсту лише після спільного звернення Міністерства юстиції та Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції у зв’язку з виявленням неналежного виконання порядку надсилання електронних копій судових рішень Державною судовою адміністрацією України", - сказано у заяві.

8 квітня 2016 року Генеральна прокуратура України вказала Міністерству юстиції України на неналежне ведення ними реєстру корупціонерів.

На сайті ГПУ, зокрема, зазначалося, що до початку ведення Національним агентством з питань запобігання корупції Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, Міністерство юстиції України продовжує здійснювати повноваження щодо забезпечення ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Однак, як засвідчив системний аналіз стану законності у сфері запобігання корупції, вказане Міністерство неналежно виконує покладені Законом обов’язки. Так, упродовж 2015 року до відповідальності за вчинення корупційних та пов’язаних із корупцією правопорушень притягнуто 2 475 осіб, з яких до Реєстру внесено лише 990, що становить 40 % від загальної кількості. До Реєстру до цього часу не внесено рішення судів, які набрали законної сили та направлені до Міністерства юстиції України протягом 2013–2014 років”, – зазначалося в інформаціїі.

Генпрокуратура також пояснювала, що неповнота обліку даних Реєстру є порушенням вимог статті 59 Закону України “Про запобігання корупції”.

Крім того, ч. 2 ст. 19 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII, який набирає чинності 01.05.2016, чітко передбачено обставини, за яких особа не може вступити на державну службу, зокрема така, що піддавалася адміністративному стягненню за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення протягом трьох років з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили.

Таким чином, відсутність відповідної інформації у Реєстрі може призвести до прийняття на державну службу осіб, яким це заборонено законом, а також формування хибного уявлення у правопорушників про безкарність корупційного та пов’язаного з корупцією діяння, ненастання негативних наслідків у зв’язку із притягненням особи до відповідальності.

У зв’язку з цим, Генеральною прокуратурою України з метою виявлення причин та умов, що сприяли невиконанню вимог цього Закону 04.04.2016 в порядку ч. 3 ст. 65 Закону внесено подання”, – інформувало управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України

За матеріалами “Української правди” і ГПУ