Корупція в Україні досягла астрономічних масштабів – The New York Times

П.Порошенко під час церемонії складання присяги детективами Національного антикорупційного бюро, 15 вересня 2015 року (©Shutterstock)

П.Порошенко під час церемонії складання присяги детективами Національного антикорупційного бюро, 15 вересня 2015 року (©Shutterstock)

Одне із провідних американських видань – The New York Times – знову звернуло увагу на ім'я Петра Порошенка у списку “панамських публікацій”. У своїй статті журналіст Олівер Буллоу говорить, що корупція у таких масштабах могла б завдати шкоди будь-якій державі, не говорячи вже про нестабільну Україну.

"У серпні минулого року, коли українські військові опинилися в артилерійській пастці під час битви за Іловайськ, Петро Порошенко, кондитерський магнат, створював юридичну особу на Британських Віргінських островах. Коли молоді люди вмирали, захищаючи Україну, їх головнокомандувач шукав спосіб позбавити свою бізнес-імперію податків", – написав Буллоу.

Журналіст зазначив, що панамський скандал резюмує розвиток корупції за час незалежності України. Він зазначає, що коли в 1998 році деякі з убитих солдатів під Іловайском, ймовірно, тільки пішли в школу, панамська компанія вже, найвірогідніше, мала справи з українськими політиками.

У 2006 році суд в штаті Каліфорнія засудив Павла Лазаренка, прем'єр-міністра України у 1996-1997 роках, до дев'яти років в'язниці за зловживання своєю посадою з метою видоїти мільйони доларів з України. До того часу, як його випустили з в'язниці в 2012-му, ще сотні мільйонів доларів були вкрадені з України”, – пише видання.

Журналіст зазначає, що розрахувати точні обсяги українкою корупції складно: “Це приховане під водою чудовисько, і лише невеликі його частини випадково виявляються сміливими українськими розслідувачами або завдяки експертно-кримінальним розслідуваннням за кордоном… Якби українські лідери не були такими мерзенними, можливо, не було б і революції, і вже, тим більше, двох. Якщо б активи держави не були настільки розореними, може, українські війська зуміли б захистити Крим від анексії Росією”.

New York Times також відзначає, що Україна намагається битися з корумпованою системою: в кінці 2014 року прийнято закон, який зобов'язує українські компанії вказувати їх власників.

Газета повідомляє, що багато країн йдуть цим шляхом. Серед них Великобританія, Норвегія і Данія, які планують зобов'язати компанії розкрити їх кінцеву, так звану бенефіціарну власність.

Подібні закони не можна впровадити досить швидко, тому що головним руховим корупції в Україні не є Mossack Fonseca або навіть Панама. Це – Захід. Поки світовим клептократам буде дозволено використовувати анонімні юрособи для покупки яхт, пентхаузів та особняків, юристи будуть продовжувати оформляти ці юридичні особи у податкових гаванях від Делавера до Сейшельських островів”, – йдеться в публікації.

Newsonline24

Довідка “Ні корупції!”
Як ми повідомляли, під час попереднього візиту президента України Петра Порошенка до США провідне американське видання The New York Times жорстко розкритикувало відсутність прогрессу у боротьбі з корупцією в Україні.

У редакційній статті із заголовком “Непоступлива українська корупція” згадувалося про рішення парламенту звільнити Віктора Шокіна з посади генпрокурора, проте, на думку оглядачів, цього недостатньо, щоб ефективно побороти корупцію в Україні.

Самого Порошенка автори матеріалу назвали “продуктом старої системи”.

Порошенко, схоже, вибрав продовження корупції як ціну за певне місце для свого маневру. Але президент, прем’єр-міністр і парламент повинні зрозуміти, що МВФ і країни-донори, включаючи США, не можуть продовжувати вкладати гроші лопатою в корумповане болото, якщо уряд не почне формування демократичного правління, яке українці вимагали у своїх протестах“, — наголошувалося в матеріалі.