Банда “правоохоронців” грабувала здобувачів бурштину

Речові докази. Фото СБУ

Речові докази. Фото СБУ

Співробітники управління внутрішньої безпеки СБ України спільно з прокуратурою та внутрішньою безпекою поліції припинили на Рівненщині діяльність організованого угруповання, до якого входили декілька співробітників місцевих підрозділів СБУ та поліції.

Члени угруповання протягом 2015-2016 років здійснювали розбійні напади на скупників бурштину. Під час нападів вони завдавали жертвам тяжких тілесних ушкоджень та привласнювали гроші й мобільні гаджети. Зловмисники також організували "кришування" незаконного видобутку бурштину у Дубровицькому районі області.

Під час обшуків за місцями проживання "правоохоронців" та дислокації "оперативного штабу" співробітники спецслужби вилучили чотири одиниці зброї з набоями, гранату РГД-5, гроші в різній валюті, еквівалентній майже 300 тисячам гривень. Зловмисники зберігали шість кілограмів бурштину, дванадцять мотопомп, десять генераторів, сто п’ятдесят пожежних рукавів, 32 мобільні телефони тощо.

Господарство бандитів-"правоохоронців". Фото СБУ

Господарство бандитів-"правоохоронців". Фото СБУ

Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 187 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні слідчі дії для встановлення всіх працівників правоохоронних органів, які входили до угруповання. Вирішується питання про оголошення підозри у вчиненні злочину.

Прес-служба СБУ

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, під час зустрічі з представниками медіа 5 квітня 2016 року заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий, представляючи новопризначеного начальника поліції Рівненщини полковника Сергія Князєва, заявив, що привести в області видобуток бурштину до цивілізованого стану можна лише легалізацією цього промислу на законодавчому рівні.

В області зараз працює оперативна група, а найближчим часом питання незаконного видобутку бурштину розглядатиметься у Кабінеті міністрів України та на законодавчому рівні. Для вирішення цієї проблеми необхідна координація дій усіх відповідних структур, а не лише правоохоронних органів, – зазначав Яровий.

На запитання ЗМІ про введення сил Нацгвардії на територію Рівненської області заступник міністра відповів, що за потреби таке рішення буде прийнято.

Новий очільник поліції Рівненської області запевнив журналістів у готовності з ними співпрацювати.

Ви – представники громади Рівненщини, і з вашою допомогою ми спільно працюватимемо над недоліками в роботі органів поліції. Адже проблема, народжена не сьогодні, не зникне завтра. Тому завдання, які поставило керівництво МВС і Нацполіції перед підрозділом, вирішуватимемо спільно”, – підкреслив він.

Ми діятимемо толерантно, але безкомпромісно“,– відповів Князєв на запитання про подальші кроки у протидії незаконному видобутку бурштину. Він також зауважив, що озвучить свої плани і прийме рішення після того, як вивчить ситуацію.

“Ні корупції!” раніше інформував, що керівник Національної поліції України Хатія Деканоідзе створила оперативний штаб, мета якого – припинити незаконний видобуток бурштину в Україні, захистити права місцевих мешканців і гарантувати їм безпеку. Про це вона писала на своїй сторінці у Фейсбук.

На головній - фото зі сторінки newsradio.com.ua