На Луганщині у корупції викрито керівників реєстраційної служби

Речові докази. Фото npu.gov.ua

Речові докази. Фото npu.gov.ua

За реєстрацію договорів оренди земельних ділянок посадовці у Кремінському районі Луганщини вимагали від фермерів неправомірну вигоду. Начальник та заступник відділу реєстрації одержали понад 40 тисяч гривень. Їх було затримано під час одержання чергового хабара.

Працівники Управління захисту економіки Національної поліції в Луганській області викрили працівників реєстраційної служби, які систематично вимагали від фермерів хабарі.

Встановлено, що 30-річна керівниця відділу реєстраційної служби та її 31-річна заступниця за реєстрацію договорів оренди земельних ділянок вимагали від директорів фермерських господарств гроші.

Під час проведення слідчо-оперативних заходів оперативники поліції та СБУ задокументували 7 фактів отримання ними неправомірної вигоди. Протягом лютого-квітня 2016 року посадовці реєстраційної служби одержали  понад 40 тисяч гривень. Щоб приховати свою злочинну діяльність, залучили посередника.

7 квітня 2016 року працівники Управління захисту економіки Нацполіції спільно з УСБУ в Луганській області затримали чиновниць у службових кабінетах під час отримання чергової суми хабара.

За фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди Кремінською місцевою прокуратурою відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання щодо обрання стосовно затриманих міри запобіжного заходу.

За це кримінальне правопорушення передбачено позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, з конфіскацією майна.

Департамент захисту економіки Нацполіції