На Канівщині не хочуть нових курників

chicken-farm-kury-cherk

Жителі села Козарівка, що на Канівщині (Черкаська область) проти зведення нових птахофабрик біля їхнього села. Люди вже потерпають від 11 пташників, розміщених поруч із їхнім населеним пунктом. За словами місцевих жителів, таке сусідство негативно вплинуло на довкілля - у населених пунктах постійно відчувається сморід, рівень води у криницях знизився. Про це пише видання Канос.

Щоб переконати людей у привабливості проектів з побудови нових потужностей курників, із селянами зустрівся директор ПрАТ «Миронівська птахофабрика» Сергій Міщенко.

Козарівський сільський голова Михайло Гладунов, зауважив: "Коли підприємство починало роботу у регіоні, керівництво обіцяло допомогти у вирішенні проблем села, але обіцянки залишилися лише обіцянками, а наслідки діяльності птахофабрики відчуває на собі кожен житель села".

cherk-kury-mischemko-sergii

Директор ПрАТ «Миронівська птахофабрика» Сергій Міщенко (фото сайту Канос)

Натомість Сергій Міщенко запропонував жителям села надати на рахунок сільської ради в межах соціальних угод кошти в сумі 550 тис.грн. за майданчики з вирощування курчат та 150 тис.грн. за будівництво 4-х нових пташників.

На думку сільського голови, кошти, які можуть надійти у сільський бюджет в межах соціальної угоди, неабияк могли б допомогти населеному пункту, оскільки наразі сільський бюджет становить близько одного мільйона гривень, і вирішити всі проблеми населеного пункту за ці гроші просто неможливо.

Селяни не повірили черговим обіцянкам і залишилися при своїй думці.

Як ми вже повідомляли, на Черкащині громади активно борються проти спорудження птахоферм компанії “Миронівський хлібопродукт” («Наша ряба») Юрія Косюка.

Юрій Косюк. Фото - журнал Фокус

Юрій Косюк. Фото - журнал Фокус

«Наша Ряба» є найбільшим виробником курячого м’яса в Україні, який експортує на світові ринки чверть мільйона тонн курятини.  Власник національного бренду «Наша Ряба» та агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт», Герой України, мільярдер Юрій Косюк сказав нещодавно про плани компанії на 2016 рік: “Це перший рік, коли ми не будемо інвестувати в нове будівництво”.