Видобуток бурштину треба легалізувати за законом – МВС

Фото зі сторінки newsradio.com.ua

Фото зі сторінки newsradio.com.ua

Під час зустрічі з представниками медіа 5 квітня 2016 року заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий, представляючи новопризначеного начальника поліції Рівненщини полковника Сергія Князєва, заявив, що привести в області видобуток бурштину до цивілізованого стану можна лише легалізацією цього промислу на законодавчому рівні.

"В області зараз працює оперативна група, а найближчим часом питання незаконного видобутку бурштину розглядатиметься у Кабінеті міністрів України та на законодавчому рівні. Для вирішення цієї проблеми необхідна координація дій усіх відповідних структур, а не лише правоохоронних органів", – зазначив Яровий.

На запитання ЗМІ про введення сил Нацгвардії на територію Рівненської області заступник міністра відповів, що за потреби таке рішення буде прийнято.

Відео: заступник міністра внутрішніх справ України С.Яровий – про видобуток бурштину

Новий очільник поліції Рівненської області запевнив журналістів у готовності з ними співпрацювати.

Ви – представники громади Рівненщини, і з вашою допомогою ми спільно працюватимемо над недоліками в роботі органів поліції. Адже проблема, народжена не сьогодні, не зникне завтра. Тому завдання, які поставило керівництво МВС і Нацполіції перед підрозділом, вирішуватимемо спільно”, – підкреслив він.

Найближчими днями начальник ГУНП в Рівненській області планує відвідати північні райони.

"Ми діятимемо толерантно, але безкомпромісно",– відповів Князєв на запитання про подальші кроки у протидії незаконному видобутку бурштину. Він також зауважив, що озвучить свої плани і прийме рішення після того, як вивчить ситуацію.

Відділ комунікації Нацполіції в Рівненській області

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, керівник Національної поліції України Хатія Деканоідзе створила оперативний штаб, мета якого – припинити незаконний видобуток бурштину в Україні, захистити права місцевих мешканців і гарантувати їм безпеку. Про це вона писала на своїй сторінці у Фейсбук.

Бурштинові війни” – запущена хвороба країни, яка з кожним днем тільки загострюється. Сутички між старателями і правоохоронцями, відсутність стратегічного плану на державному рівні, контрабанда бурштину і політизованість боротьби з нелегальним видобутком каменю вже стали невід’ємною частиною видовища, за яким з екранів телебачення спостерігає вся країна. Поліція реагує на всі порушення закону, але навряд чи зможе впоратися з цією проблемою без змін у законодавстві. Приклад – Сарненський район Рівненської області, де на цьому тижні, після чергової сутички з нелегальними старателями, постраждали десять поліцейських”, – пише Деканоідзе.

За її інформацією, непроста ситуація вимагає негайних системних рішень, у тому числі і кадрових. Зважаючи на це, очільниця НПУ підписала доручення про створення оперативного штабу, до якого увійдуть представники блоку громадської безпеки Нацполіції, кримінального блоку, патрульної служби – загальною чисельністю 150 чоловік.

Як повідомляла Деканоідзе, на місце, до Рівненської області, виїжджають члени оперативного штабу, які спільно з представниками Генпрокуратури, Служби безпеки України та облдержадміністрації вивчатимуть ситуацію і напрацьовуватимуть комплекс оперативно-профілактичних заходів на випадок виникнення можливих конфліктних ситуацій.