Суддею-мільйонером Бурбелою зацікавилася прокуратура

Ю.Бурбела. Фото УНІАН

Ю.Бурбела. Фото УНІАН

Другий слідчий відділ слідчого управління прокуратури Київської області вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом можливих неправомірних дій Юрія Бурбели під час його перебування на посаді судді Києво-Святошинського районного суду. Про це відомство інформувало офіційним листом юристів проекту "Стоп корупції".

Раніше вони звернулися до прокурора області Євгена Бондаренка, щоб той з’ясував деталі щодо судді, який самовільно захопив і забудував землю в селі на Київщині.

За даними юристів проекту, суддя Києво-Святошинського районного суду Юрій Бурбела загарбав земельну ділянку у селі Юрівка на вулуці Васильківська, 13. Бурбела самовільно, з порушенням містобудівного законодавства, звів триповерховий будинок та господарські споруди на захопленій території у 0,5 гектара, ішлося у зверненні "Стоп корупції".

Відсутність прав на земельні ділянки під будівництво підтверджує публічна кадастрова карта України.

"Крім цього, на вказане будівництво немає містобудівних умов та обмежень від РДА. Також не сплачена пайова участь у розвиток місцевої інфраструктури. А самі споруди експлуатують незаконно, ба більше – їх виставили на продаж", - уточнюють деталі справи юристи "Стоп корупції".

PROK-BURB

Водночас юристи проекту встановили, що саме суддя Бурбела ухвалив резонансне і свідомо неправосудне рішення - виправдальний вирок щодо факту одержання хабара головою села Віта-Поштова Сергієм Івановим. Корупціонера виправдали, хоча факт отримання хабара повністю задокументували співробітники МВС, а сам Іванов отримав мічені купюри.

"Стоп корупції"

Довідка “Ні корупції!”

Бурбела – постійний фігурант гучних корупційних скандалів.

Ще 2014 року видання “Сrime” повідомляло: “Суддя Києво-Святошинського суду Юрій Бурбела… виставив на продаж свій будинок в селі Юрівка під Києвом за 3,6 мільйона гривень”.

Як нагадує радіо “Свобода”, Юрій Бурбела розглядав справу так званих “васильківських терористів”: Сергія Бевза, Володимира Шпари та Ігоря Мосійчука. Їх звинувачували в “тероризмі”, який, за версією Служби безпеки України, полягав у підготовці в місті Борисполі до підриву пам’ятника Леніну – на той час уже й так знесеного за рішенням місцевої влади. У січні 2014 року Бурбела засудив до шести років позбавлення волі кожного із них.

ЗМІ тоді повідомляли, що під Києво-Святошинським судом відбулися жорстокі зіткнення євромайданівців з бійцями спецпідрозділу “Беркут”.