Сільська громада сама вирішила, на що потратити бюджетні гроші

могила_чучупакиЧергова сесія Черкаської обласної ради вперше за останні 20 років ухвалила виділення 150 тисяч гривень із обласного бюджету для вшанування героїв Холодноярської Республіки.

Нагадаємо, з 1994 року щорічно у квітні у с.Мельники (Чигиринський район у Черкаській області) проводять урочистості у пам’ять про холодноярців.

Поки депутати сперечалися, на що потратити виділені гроші, мельниківська громада вирішила не втрачати шанс облаштувати село та поліпшити його інфраструктуру.

фото_ukraine.ui.ua

Зокрема у своєму листі до депутатів облради, мешканці Мельників пишуть:

«... щороку доводиться червоніти за розбиті сільські дороги, за аварійний будинок культури, біля якого відбуваються вшанування, за відсутність елементарних зручностей для туристів. Люди з великим піднесенням приїжджають на місця героїчного минулого, з душевним трепетом чекають зустрічі у Холодному Яру. І що бачать? Тут, Мельниках, у «столиці» Холодного Яру, панує убогість і непристосованість для прийняття тисяч шанувальників української історії».

фото_chigirin.glo.ua

Тому, щоб виділені гроші не пішли на «концерти-мікрофони», селяни запропонували обранцям свій план на 150 тисяч з державної скарбниці:

1. Реконструювати меморіальну криницю Василя Чучупаки, яка знаходиться неподалік пам’ятника Ю. Горлісу-Горському на колишньому ринковому майдані. (До цієї криниці був привезений Василь Чучупака, загиблий 12 квітня 1920 року у бою з чекістами...)
2. Відремонтувати місток до криниці.
3. Відновити частокіл та козацьку вежу.
4. Облаштувати колишній ринковий майдан.
5. Встановити путівні знаки.
6. Відремонтувати дорогу за пам’ятним знаком Героям Холодного Яру.
7. Відремонтувати аварійну зупинку «Чучупаківський Яр», яка знаходиться по головній Холодноярській вулиці.
8. Відремонтувати Будинок культури.

Чи дослухаються в обласній раді до пропозицій громади, побачимо вже наприкінці квітня.