Депутатів Київради навчать боротися з корупцією за одну лекцію

1398620370-vzyatkaЩоб протидіяти та запобігати корупційним проявам на місцевому рівні та виключити будь-які ризики корупційної складової під час реалізації повноважень депутатським корпусом Київради, для міських обранців проведуть спеціальну лекцію.

Про це йдеться на сайті Київської міської ради.

За словами начальника Управління з питань контролю та запобігання і протидії корупції секретаріату Київської міської ради Марини Калімулліної, провідні експерти у сфері протидії корупції розкажуть депутатам про практичні та теоретичні проблеми антикорупційної діяльності в органах місцевого самоврядування, про уникнення корупційних ризиків під час виконання депутатами своїх повноважень, про притягнення їх до відповідальності за зловживання службовим становищем тощо.

«Наша основна мета максимально поінформувати, яким чином реалізовується антикорупційна політика на місцевому рівні, і що необхідно робити, аби максимально знизити рівень корупції», — сказала М.Калімулліна.

На лекцію, що проходитиме за ініціативи секретаріату міської ради, запрошені депутатські фракції, виконавчий орган Київради (КМДА) та керівники комунальних підприємств.

«Корупція в політиці, судах і державному управлінні викликає загальну зневіру пересічних громадян у тому, що хоч якесь питання можна вирішити правовим шляхом. Закони, правила та інструкції настільки заплутані та суперечать одне одному, що провокують людей їх не виконувати, а отже, штучно роблять їх правопорушниками. Хабар став засобом самозахисту людини від сваволі чиновників. Ми повинні кардинально змінити ситуацію. І перший шлях до цього — знання та поінформованість. Якщо депутати розумітимуть, що за хабар будуть жорстко покарані і можуть позбутися посади, будь-яким вимаганням прийде край. І відповідні лекції та роз'яснювальні роботи — перший крок на шляху до цього», — сказав заступник міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів.

Лекція для депутатів Київради відбудеться 8 квітня.

Нагадаємо, що «Ні корупції!» вже писав "Як київські чиновники працюють антикорупціонерами на 3 тисячі гривень", зокрема, як в Управлінні з питань запобігань та протидії корупції апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що нині організовує лекцію для депутатів Київради, так і не спромоглися порахувати, скільки саме вони виявили фактів, які б свідчили про корупційні дії київських чиновників та службовців комунальних підприємств.

Також «Ні корупції!» повідомляв, чим займається Антикорупційна рада при київському міському голові В.Кличку та які її успіхи. До слова, цей орган теж займається в основному проведенням лекцій та круглих столів на антикорупційну тематику.

Читайте також «Декларації депутатів Київради: грошові мішки та церковні миші»