Банкрутство банку “Хрещатик”: столична влада заспокоює киян

Фото УНІАН

Фото УНІАН

Як повідомив виконавчий директор АП politconsultant.org Микола Волгов, київська влада адекватно відреагувала на банкрутство банку “Хрещатик”. За словами експерта, міській владі належить лише 25% банку і перелік питань, на яке місто може впливати, дуже обмежений.

“У даній ситуації найголовніше – захистити киян. Втім, в цьому напрямку адміністрація міста поводиться адекватно і вже практично вирішила одне з найбільш гострих питань – всього за день переуклала договір з “Ощадбанком” щодо перевипуску “Картки киянина”, платіжна функція якої заблокувалася. Величезним плюсом для міста також є те, що влада не допустила заборгованості перед цим банком”, – сказав експерт.

Він підкреслив, що необхідно перевірити діяльність керівництва банку “Хрещатик” і притягнути винних до відповідальності.

61% банку належить приватним особам, які власне і займалися управлінням, від них ніяких коментарів не надходило. Мало того, на відміну від Київради, вони відмовилися докапіталізувати банк. Чому вони, як власники контрольного пакету акцій, повністю впливають на управління банком не зробили завчасних дій і не подали у термін гарантійні листи про докапіталізацію? Правоохоронці та податкова повинні терміново втрутитися”, – зазначив експерт.

Волгов заявив, що для міської влади зараз головне – своєчасне інформування киян про всі зміни, що стосуються вкладів, і про те, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб планує виплатити 99% вкладів протягом наступних 20 днів.

Імовірно, саме впродовж цього періоду, поки люди не отримають свої гроші, збережеться напруга в суспільстві. Нехай НБУ проводить свою роботу, а поліція, прокуратура і податкова – свою. Місто ж має максимально тримати громадян у курсі всього, що відбувається. Вже зараз діалог між КМДА та киянами є, процес має непогане громадське освітлення. Тому є всі підстави припускати, що це буде одне з найменш болючих для людей банкрутств банків”, – резюмував експерт.

УНІАН

Довідка “Ні корупції!”

Як повідомляли 5 квітня 2016 року ЗМІ, Нацбанк відніс банк "Хрещатик" до категорії неплатоспроможних.

"У кінці минулого тижня ситуація з ліквідністю банку різко погіршилася. Через брак коштів він почав затримувати платежі і без допомоги з боку акціонерів не міг впоратися із ситуацією. Національний банк проводив переговори з акціонерами, проте вони не дали належного результату. Зважаючи на це та порушення ПАТ КБ "Хрещатик" нормативів ліквідності та капіталу, правління Національного банку визнало його неплатоспроможним", - сказала заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова.

За словами Рожкової, 98,7 відсотків вкладників - 304 тис.осіб - отримають свої гроші в повному обсязі, бо їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму у 200 тисяч гривень.

"КМДА ухвалила рішення про внесення в банк 150 мільйонів гривень. Проте ця сума мала надійти до банку після аналогічної дії з боку мажоритарних акціонерів, які не виконали своєї частини домовленості", - додала заступник голови Нацбанку.

Торік Нацбанк визнав структуру власності банку прозорою. Кінцевими власниками є Андрій Іванов (37,44%), територіальна громада Києва в особі КМДА (25%), Микола Солдатенко (24,24%) та низка міноритарних власників.

На початку лютого банк "Хрещатик" отримав від Національного банку короткостроковий кредит у 190 мільйонів нривень на підтримку ліквідності, інформує Gazeta.ua.