На Луганщині співробітника СБУ взяли на даванні хабара

Фото УНІАН

Фото УНІАН

Військова прокуратура сил антитерористичної операції у взаємодії з внутрішньою безпекою СБ України затримала на дачі хабара начальника слідчого відділу управління СБУ в Луганській області.

Майор намагався передати п’ятдесят тисяч гривень військовому прокурору Луганського гарнізону. У таку суму він "оцінив" непритягнення до кримінальної відповідальності чоловіка, причетного до організації нелегального переміщення товарів через лінію розмежування. Справа розслідувалася слідчим відділом Луганського УСБУ.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

Прес-центр СБУ

Довідка “Ні корупції!”

У більшості повідомлень, що стосуються хабарництва, йдеться про притягнення до відповідальності осіб, які беруть хабарі. Разом із тим, давання хабара – кримінальний злочин, за який можна позбавитися волі.

У статті 369 Кримінального кодексу України, зокрема, зазначається:

  1. Давання хабара карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років.
  2. Давання хабара, вчинене повторно, карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.
  3. Особа, яка дала хабар, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо стосовно неї мало місце вимагання хабара або якщо після давання хабара вона добровільно заявила про те, що сталося, до порушення кримінальної справи щодо неї органу, наділеному законом правом на порушення кримінальної справи.