На Київщині сільський голова “продав” за хабар землю

Під час затримання. Фото ГПУ

Під час затримання. Фото ГПУ

Затримано Літочківського сільського голову Броварського району Київщини та землевпорядника сільської ради, які взяли 262 тисячі гривень хабара за безоплатне виділення земельної ділянки площею 0,5 гектара у приватну власність, повідомляє сайт Генпрокуратури.

Затримання проведене новоутвореним Департаментом з розслідування та нагляду у кримінальних провадженнях у сферах державної служби та власності Генеральної прокуратури України разом із співробітниками Головного відділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю Головного управління Служби безпеки України у Києві та Київській області та Управлінням захисту економіки у Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Як інформує ГПУ, зловмисники затримані під час одержання неправомірної вигоди за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого  ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди у великому розмірі службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб).

На даний час проводиться комплекс слідчих і розшукових дій з метою встановлення усіх обставин вчиненого кримінального правопорушення.

За скоєне кримінальне правопорушення службовцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років.

Досудове розслідування триває.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури

Довідка “Ні корупції!”

Зв‘язатися безпосередньо із Літочківською сільською радою нам не вдалося: вказані у довідниках телефони не відповідають.

У приймальні очільника Броварської райдержадміністрації Володимира Сінька нам порадили "записатися у цьому питанні на особистий прийом до голови", а пізніше переадресували до юридичної служби.

Як повідомив редакції під час телефонної розмови начальник юридичного відділу апарату Броварської райдержадміністрації В’ячеслав Мартиненко, Літочківським сільським головою є Михайло Васильович Гайдак. Прізвище землевпорядника сільської ради наш співрозмовник повідомити не зміг, але на офіційному веб-сайті села Літочки вказано, що це Григорій Андрійович Мироненко.

На прохання прокоментувати інформацію Генпрокуратури  В.Мартиненко сказав, що не може надати відомостей про подію і поділитися деталями справи через те, що, за його словами, Броварська райдержадміністрація “не отримувала від правоохоронних органів як центральних, так і місцевих,  ніяких офіційних листів, повідомлень або запитів із цього приводу”.

Від будь-яких інших коментарів, у тому числі щодо нинішнього місцеперебування сільського голови і землевпорядника, начальник юридичного відділу апарату Броварської РДА відмовився.

Як повідомляється на офіційному веб-сайті, Літочківська сільська рада Броварського району Київщини має адміністративний центр у селі Літочки. Загальна площа землі в адміністративних межах Літочківської сільської ради — 3918,0 гектарів, населення – 645 чоловік. Літочківській сільській раді підпорядковані також село Соболівка та хутір Парня.

Як повідомляли ЗМІ, у жовтні 2015 року співробітники СБУ затримали голову сільради Зазим'я Броварського району на Київщині Людмилу Спічак за отримання рекордного для сільської місцевості хабара у розмірі 600 тисяч доларів (за тогочасним курсом – більше 13 мільйонів гривень). У такий “гонорар” вона оцінила позитивне рішення сесії про виділення земельної ділянки розміром 8 гектарів.

Людмила Спічак обіймала посаду голови сільради з 1994 року. В селі Зазим'я трохи більше 2 тисяч жителів, загальна площа земель - 3 тисячі гектарів, інформував From-ua.