Дерибан надр: від піску до лабрадориту

Схеми: корупція в деталях” зняли розслідування про дерибан земельних надр України. Причому, розходиться усе – від родовищ відносно дешевого піску, до досить дорогого і рідкісного лабрадориту на Житомирщині.

В надровому дерибані є кілька простих схем. Перша – отримання надр без аукціону за умови володіння "цілісним майновим комплексом" в цьому родовищі. Правда, за комплекс у родовищі подекуди видають закинуті гаражі в 30 кілометрах від родовища. Інша схема трішки складніша - вихід на аукціон. Але і тут можна прийти з “фірмою-падругай” і легко розіграти аукціон між собою, особливо не переплачуючи в державний бюджет.

Цікава тема для розслідувань, а ще цікавіша - для кримінальних проваджень, повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Галина Янченко, аналітик Центру Протидії Корупції, засновник у Антикорупційного штабу Києва.

Розподіл доступу до надр – це одна з найбільш корупціоногенних сфер держуправління. За часів президенства Януковича саме на цьому, наприклад, збагатились міністри – такі як Микола Злочевський та Едуард Ставицький. Після Революції Гідності годівниця під назвою Держгеонадра перейшла до рук «свободівців», але внаслідок корупційного скандалу перше постмайданівське керівництво було посунуте. Хто тепер контролює роздачу дозволів на видобуток корислин копалин із надр, що належать не чиновникам, а кожному українцю? Про це – у розслідуванні Катерини Каплюк.

Фото на головній сторінці – gazeta-misto.te.ua