Адмінцентр у Луцьку: наче опинився в іншій країні

Будова адмінцентру. Фото зі сторінки О.Лигіна у ФБ

Будова адмінцентру. Фото зі сторінки О.Лигіна у ФБ

Центр надання адміністративних послуг у Луцьку. Вартість об'єкта – 10 мільйонів гривень. Дохід за минулий рік – 19 мільйонів гривень.

Електронна черга – 500-700 чоловік на день. Кількість співробітників - 47 фахівців, повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук депутат Дніпропетровської міської ради Олександр Лигін.

Затишно, зрозуміло, класно!!! Для відвідувачів навіть передбачили дитячу кімнату.

Дуже важливо: контроль якості. На виході дві коробочки. Задоволений клієнт кинув талончик в один бокс. Незадоволений – в іншій. В кінці дня талончики незадоволених розглядає керівник. І розбирається”, – пише депутат.

ZENTR-LUZK-1

На його думку, створення такого Центру – це правильний, "клієнтоорієнтовний" підхід влади до городян.

Відчуття, що опинилися в іншій країні”, – резюмує дописувач.

ZENTR-LUZK

Фейсбук

Довідка “Ні корупції!”

Про далеко не найкращий стан справ із наданням адміністративних послуг в Києві ми писали в публікації “На ремонті!”, або Як столичні РДА зривають терміни відкриття open space”.

“Ні корупції!” тоді з’ясував, що станом на середину жовтня 2015 року лише одна столична РДА – Деснянська – готова була похвалитися виконанням доручення столичних властей щодо відкриття до 1 вересня на перших поверхах всіх райдержадміністрацій в місті Києві open space з надання громадянам адміністративних послуг.

Реалізацію проекту “Система надання адміністративних послуг в електронному вигляді (Е-послуги)” у Київській міській раді вважають одним із головних кроків реформування сфери надання послуг киянам. За словами чиновників, упровадження проекту має підвищити якість і доступність надання адміністративних послуг, все це має бути схожим на європейські стандарти, а діяльність органів влади має стати більш прозорою, оскільки громадяни та бізнес самі матимуть доступ бізнесу до відкритих державних реєстрів та баз даних.

Крім того, стверджували у мерії, зникне ймовірність виникнення корупції через відсутність контакту між суб’єктом звернення та суб’єктом надання послуг, тобто, між громадянином та чиновником.

Попри те, що столичні власті давали РДА часу до 1 вересня 2015 року бути готовими працювати в нових приміщеннях і за допомогою нової системи “Е-послуги”, станом на середину жовтня у Київській міськраді “Ні корупції!” повідомили, що веб-портал розроблено, але система досі працює в тестовому режимі”, – зазначала автор публікації Валентина Новицька.