Витік “офшорної” інформації називається злочином – Mossack Fonseca

OFF-55Співзасновник компанії Mossack Fonseca, документи якої фігурували в офшорному скандалі, Рамон Фонсека назвав "витік" інформації кримінальним злочином. Про це повідомляє "Російська служба Бі-бі-сі".

"Це злочин, кримінальний злочин. Конфіденційність є основоположним правом людини. Кожна людина має право на недоторканність приватного життя, хоч вона буде королем чи жебраком", - заявив Фонсека агентству Франс Прес.

Mossack Fonseca не несе відповідальності за дії компаній, які вона заснувала, заявив Рамон Фонсека. Він також підкреслив, що Mossack Fonseca не брала участі ні в яких протизаконних операціях, і підкреслив, що публікація документів є злочином.

На OCCRP опубліковані матеріали, крім інших, щодо українців - президента Петра Порошенка, мера Одеси Геннадія Труханова, екс-прем'єра Павла Лазаренка і власника газети Kyiv Post Мохаммада Захура - британського бізнесмена, який живе і веде бізнес в Україні.

Українські новини

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, міжнародні журналісти-розслідувачі і ціла низка великих ЗМІ одночасно опублікували великі матеріали про іменитих власників великих офшорів, серед яких багато впливових людей з України.

Як вказується в матеріалах, джерелом відомостей є величезна кількість документів панамської компанії Mossack Fonseca & Co, які були отримані з офісу цієї компанії на Британських Віргінських Островах – одному з найбільших офшорних центрів світу. Компанія Mossack Fonseca & Co надає юридичні та трастові послуги, включаючи реєстрацію офшорних фірм.

Ці документи потрапили в розпорядження німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка їх надала в розпорядження своїх колег з Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ — International Consortium of Investigative Journalists) і Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP — Organized Crime and Corruption Reporting Project).