В Україні не можна розслідувати діяльність президента – експерти

П.Порошенко. Фото зі сторінки ogo.ua

П.Порошенко. Фото зі сторінки ogo.ua

Сьогодні в Україні немає такого правоохоронного органу, що міг би розслідувати діяльність президента. Про це в коментарі "Українській правді" повідомила юрист Центру протидії корупції Олена Щербан.

"Така можливість була в Законі про Антикорупційне бюро, утім, коли з АП вийшов текст проекту, президента у підслідності Бюро вже не було. І це був той єдиний компроміс, що дозволяв зібрати більшість голосів за закон в Раді", – зазначила вона.

Юрист наголосила, що таким органом могло б бути Державне бюро розслідувань.

За її словами, влада докладає зусиль, аби воно не з’явилося.

"І це – примарна можливість, адже нагляд, тобто, контроль за слідством ДБР, теж у Генпрокуратури. Тепер ви розумієте, чому ГПУ настільки принциповий для політичної стабільності президентської вертикалі орган", – зазначила експерт.

До створення ДБР подібні злочини (фінансові) мала розслідувати підконтрольна президентові Генпрокуратура. Щербан зазначила, що Порошенко повинен щонайменше публічно пояснити, що відбувалося з його бізнесом весь цей час.

"І слова Президента мають підтвердити ті ж Ротшильди, яким він, начеб-то, передав в управління свою корпорацію", – зазначила вона.

Крім того, на її переконання, Порошенко має піти з поста президента.

"Президент, якого журналісти підозрюють у корупції – як у власній країні, так і за океаном, має понести політичну відповідальність і самостійно піти з посади. Або створити умови, за яких йому можна оголосити недовіру. Фактично, йдеться про процедуру імпічменту, яку ліквідували попередники, але не відновили постмайданні політики", – наголосила юрист ЦПК.

Також йдеться про зміни до закону про Антикорупційне бюро, яке має отримати можливість розслідувати діяльність не тільки колишніх президентів, а й чинних.

“Українська правда”

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, міжнародні журналісти-розслідувачі і кілька авторитетних ЗМІ водночас опублікували матеріали про іменитих власників великих офшорів, серед яких багато впливових людей з України.

Як вказується в матеріалах, джерелом відомостей є величезна кількість документів панамської компанії Mossack Fonseca & Co, які були отримані з офісу цієї компанії на Британських Віргінських Островах – одному з найбільших офшорних центрів світу. Компанія Mossack Fonseca & Co надає юридичні та трастові послуги, включаючи реєстрацію офшорних фірм.

У той же час, Національне антикорупційне бюро заявило, що, згідно із законодавством, чинний президент не є підслідною НАБУ особою.